شاهزاده رضا پهلوی: «تخفیف تحریم‌ها، همکاری آگاهانه با یک رژیم جنایتکار است»

شاهزاده رضا پهلوی، در واکنش به توطئه ربودن مسیح علی‌نژاد توسط ماموران اطلاعاتی رژیم ایران، همزمان با لغو بخشی از تحریم‌ها توسط دولت بایدن، با انتشار پیامی قاطع و صریح در شبکه‌های اجتماعی، نوشت:

«جمهوری اسلامی برای ۴۲ سال تلاش کرده تا از طریق ارعاب، باج‌گیری، آدم‌ربایی و ترور، اپوزیسیون دموکراتیک را حذف کند. خوشبختانه مسیح علی‌نژاد و دیگر اهداف رژیم در طرح توطئه‌ی اخیر، زنده و در امان هستند، اما مخالفان، فعالان و روزنامه‌نگاران بسیاری در داخل و خارج ایران هم‌چنان به طور سیستماتیک مورد هدف قرار می‌گیرند و خواهند گرفت.

تخفیف تحریم‌ها علیه جمهوری اسلامی با وجود اینکه خود این رژیم به طور مداوم، ذات اهریمنی‌اش را به همگان یادآوری می‌کند، نه تنها عاقلانه نیست که غیراخلاقی نیز هست. این یک همکاری آگاهانه و تعمدی با ر‌ژیمی جنایتکار، نامشروع و غاصب در جنگ بی‌پایانش علیه ایرانیان و اصول حقوق بشر و دموکراسی است.

این مشارکت و معاونت در کمپین مجرمانه جمهوری اسلامی علیه فعالان، هم‌چون خنجری است بر پشت همه آنهایی که با این دیکتاتوری تمامیت‌خواه مبارزه می‌کنند. چنین سیاست ضعیف و غیراخلاقی از سوی کشوری که ادعا دارد برای آزادی می‌ایستد، فقط و فقط جمهوری اسلامی و دیگر رژیم‌های یاغی را به ارتکاب بیشتر اقدامات تروریستی‌شان ترغیب می‌کند.»