شاهزاده رضا پهلوی در مصاحبه با نیوزویک: «مردم ایران إصلاحات نمی خواهند، سقوط کل رژیم را می طلبند»

رضا پهلوی گفت: «مردم دمکراسی سکولار می‌خواهند و در همین راستا تصمیم‌ خواهند گرفت که چه گروه یا فردی می‌تواند در آینده کشورمان سازنده باشد

شاهزاده رضا پهلوی در گفتگو با هفته نامه آمریکایی  نیوزویک در مورد اعتراض‌های مردمی آبان‌ماه گفت: مردم ایران خواستار اصلاح نیستند؛ آنها جمهوری اسلامی را نمی‌خواهند

شاهزاده رضا پهلوی افزود: این اعتراض‌ها در تمایل مردم ایران برای تغییر رژیم ریشه دارد و کافی است برای درک اینکه مردم چه می‌خواهند به شعارهایی که در خیابان‌ها سر دادند گوش فرا دهیم آنها جمهوری اسلامی را نمی‌خواهند و صدها نفر از آنها در راه آزادی جان خود را از دست دادند.

ولیعهد پیشین ایران ‌گفت: «برای چهار دهه طرفدار سیستم دمکراتیک و سکولار در ایران بوده‌ام که نه تنها ضامن حقوق بشر است بلکه از نگاه من مردم ایران نیز خواستار چنین سیستمی هستند».

وی افزود: تمرکزش بر رفع فشار حداکثری رژیم بر مردم ایران است.

رضا پهلوی گفت: «مردم دمکراسی سکولار می‌خواهند و در همین راستا تصمیم‌ خواهند گرفت که چه گروه یا فردی می‌تواند در آینده کشورمان سازنده باشد. آینده ایران را مردم ایران تعیین می‌کنند نه مشاوران هیچ یک از رهبران خارجی».

رضا پهلوی افزود :«من خود را در نقش حامی مردم ایران می‌دانم و مشتاقم به کشورم بازگردم و همواره برای دفاع از حقوق بنیادین و غیر قابل انکار مردم در کنار آنها باشم و به هر شکلی که راهبردی مناسب برای گذار به سیستم سکولار دمکراسی باشد، کمک می‌کنم».

وی گفت: « مردم در خیابان‌ها علیه تحریم‌ها شعار ندادند، ‌آنها در صدها شهر علیه رژیم شعار می‌دادند».

رضا پهلوی افزود: در طول ۴۰ سال گذشته همواره برای رهبران جهان شامل آمریکا یک پیام داشته و آن این بوده که زمانی که روی معامله با یک رژیم غیر مشروع متمرکز هستند، نمی‌توانند سیاستی را برای آینده توسعه دهند. آنها باید به خواست مردم ایران توجه کنند و به امتیاز دادن به این رژیم پایان دهند.

در جریان اعتراض‌های مردمی آبان‌ماه ۹۸ در ایران، به گزارش عفو بین‌الملل ۲۰۸ نفر کشته شدند. اما برخی گزارش‌ها تعداد کشته‌ها را تا بیش از ۴۵۰ نفر و تعداد بازداشتی‌ها را بیش از ۷ هزار نفر برآورد می‌کنند.

مقامات جمهوری اسلامی هنوز تعداد قربانیان این سرکوب خشن را اعلام نکرده‌اند و اعتراض‌های مردمی را نیز به معاندان و سلطنت‌طلب‌ها ارتباط می‌دهند.

6 دیدگاه‌

 1. شاهزاده رضا پهلوی آخرین ولیعهد ایران گفت: شهروندان ایران از تحریم‌های آمریکا قدردانی می‌کنند.

  آقای پهلوی،
  تحریم جوانمردانه نیست زیرا دودش به چشم ملت خدازده‌مان می‌ر‌ود پسندیده‌تر بود که مانند سوئد جنایتکاران جمهوری اسلامی را محاکمه کنند.

  سرور گرامی،
  تنها راه نجات کشور اتحاد ماست که هم‌صدا جمهوری اسلامی را تشویق به انجام دو فوریت نماییم:
  ۱- مذاکره با آقای ترامپ برای دفع تهدیدات خارجی،
  ۲- به رسمیت شناختن حق آزادی بیان مصوب قانون اساسی جهت حل مشکلات داخلی،
  با تشکر از توجه شما،

  • درست میفرمایید که دود تحریمهای آمریکا به چشم ملت ایران میرود ولیکن باید این نکته را بدانید که قبل از تحریمهای آمریکا این خود حکومت پلید و حقه باز جمهوری اسلامی ایران بود که اموال و پولهای به امانت گذاشته شده ملت را دربعضی ازبانکها و موسسات مالی واعتباری دارای مجوز رسمی از بانک مرکزی را به جیب زد و ترور اقتصادی شدید را روی ملت خودش به انجام رسانید. ترور تحریم (آزادی و استقلای رای مردم) قبلاً وبه مدت چهل سال روی مردم ایران توسط آخوندهای این مملکت که جانشین ابلیس بودند بنام آزاد ی وبنام داشتن استقلال وحق رای ازملت ایران کاملاً سلب شد و مردم ایران تبدیل به زندانی شدند قبل از اینکه آمریکا کاری بخواهد برعلیه مان صورت بدهد. بنابراین قبل از اقدام ویا اقدامات آمریکا و سایر شرکاء برعلیه حکومت ایران خود رژیم پلید مردم را کشته ویا زندانی کرده و ترور اقتصادی شدیدی را به آنها تحمیل کرده بود که حتی اجازه اعتراض مسالمت آمیز نیز از مردم سلب گشته بود. آمریکا و اسراییل مقصران داستان نیستند. آمریکاو اسراییل عزیز فقط بهانه تجاوزو چپاول سردمداران رژیم دزد وفاسد ایران برعلیه ملت ایران میباشند تا لقمه های چرب تری نصیبشان گردد ونمازدروغینشان سپر بلایشان گردد.

 2. اینست شعارملی- سقوط دیکتاتورخامنه ای. هرچند که دستنشانده دیگری ازمافیای مذهبی جانشین وی خواهد شد بنابراین ملت ایران فقط راضی به سقوط کل رژیم پلید و ددمنش و دروغگو حکومت اسلامی ایران میباشند.

 3. باید دید اسراییل در مورد یهودیان حاکم ایران که دوستشان نیز هستند وآیا مایاند منطقه آرام شود و غارتگران از ایران بروند

 4. با درود فراوان به وکیل قانونی میهن، اعلیحضرت سیروس رضا شاه دوم، با افتخار و از صمیم قلب میگویم که به تمام سخنان پادشاه قانونی ایران عقیده دارم و تنها ارزوی من سرنگونی رژیم خونخوار اخوندی و بازگشت دوران طلایی پهلوی است.

Comments are closed.