شاهزاده رضا پهلوی در پیامی به پرزیدنت بایدن  خواستار همراهی وی  با مردم ایران علیه “دیکتاتوری” شد

شاهزاده رضا پهلوی با انتشار پیامی به زبان انگلیسی خطاب به پرزیدنت جو بایدن،‌ خواستار همراهی وی با  مردم ایران برای  “مبارزه علیه دیکتاتوری اسلامی ایران ” شد

او در ادامه نوشته است: « من از اینکه شما در جریان کارزار انتخاباتی‌تان، تعهد خود را برای پیش‌برد دموکراسی و حقوق بشر در خارج از مرزهای آمریکا ابراز کردید، دلگرم شدم.»

شاهزاده رضا پهلوی در ادامه  به قدرت و شتاب فزاینده “جنبش دموکراسی‌خواهی و حقوق بشر” در ایران اشاره کرد و افزود:  «هم‌میهنانم امید و انتظار دارند که هم‌زمان با تداوم مبارزه‌شان علیه دیکتاتوری بی‌رحم و قرون وسطایی جمهوری اسلامی، شما و دولت‌تان در همبستگی با آنان بایستید و در کنارشان باشید».

او  همچنین برای پرزیدنت  بایدن و مواجهه با چالش‌های این کشور و جهان آرزوی موفقیت کرد و صلح و کامیابی” مردم این کشور و جامعه بین‌المللی را خواستار شد.

پرزیدنت جو بایدن روز گذشته ( چهارشنبه) با پایان دوره ریاست‌جمهوری دونالد ترامپ،‌ با برگزاری مراسم سوگند و تحلیف و ورود به کاخ سفید دوره تصدی خود در کاخ سفید را آغاز کرد.

پرزیدنت بایدن در کارزار انتخاباتی خود پیشتر وعده داده بود که به برجام بازگردد، اما در عین حال تاکید کرده بود که این کار آسان نخواهد بود.

لوید آستین، ژنرال بازنشسته ارتش آمریکا که قرار است هدایت پنتاگون را در دولت بایدن بر عهده گیرد نیز روز گذشته (چهارشنبه )  حکومت ایران را تهدیدی برای متحدان آمریکا در منطقه و نیروهایی دانست که در آن‌جا مستقر شده‌اند.

همچنین آوریل هینس، کاندیدای پرزیدنت بایدن برای تصدی سمت مدیر اطلاعات ملی نیز گفته بود  که «راهی درازی در پیش داریم تا ایران در چارچوب برجام دوباره تحت نظارت شدید قرار گیرد».