شاهزاده رضا پهلوی در گفتگو با شبکه خبری i24:میخواهم به ایران بازگردم و آنجا زندگی کنم

شاهزاده رضا پهلوی در مصاحبه با بخش فرانسوی تلویزیون «آی‌۲۴» اسرائیل بار دیگر تأکید کرد که نتیجه مماشات دولت‌های غربی با جمهوری اسلامی نه تنها نتیجه‌ مثبتی نداشته بلکه باعث شده است که رژیم سرکوب علیه مردم ایران را شدیدتر کند.

در این مصاحبه که هفتم ماه مه (۱۸ اردیبهشت) پخش شد شاهزاده رضا پهلوی عنوان کرد، سرمایه سیاسی خود را اعتماد و حمایت مردم ایران می‌داند.

مجری این شبکه با بیان اینکه «بر اساس چندین نظرسنجی شما با فاصله‌ای قابل توجه شخصیت سیاسی محبوب ایرانیان معرفی می‌شوید» به مقاله روزنامه «ساندی تایمز» با عنوان «چرا جوانان ایرانی از بازگشت شاهزاده استقبال خواهند کرد» نیز اشاره کرد و پرسید: «واکنش شما به درخواست ایرانیان برای بازگشت به کشور چیست؟» شاهزاده رضا پهلوی پاسخ داد: «اول اینکه برخورداری از اعتماد مردم و حمایت بسیار آنها علاوه بر اینکه برای من یک مشوق است، یک سرمایه سیاسی نیز هست که امیدوارم برای ایفای نقش در دوران گذار مؤثر باشد تا بتوانیم در نهایت به خواست اکثریت مردم ایران که دستیابی به دموکراسی و در تضاد با رژیم کنونی است، جامه عمل بپوشانیم. این شرایط در عین حال که به من آزادی عمل زیادی می‌دهد ولی مسئولیت اخلاقی بیشتری نیز ایجاد می‌کند تا هم در میدان عمل و هم در راه تسهیل گذار به دموکراسی تلاش بیشتری کنم.»

نسخه کامل گفتکو در اختیار شما همراهان گرامی