شاهزاده رضا پهلوی: سازمان ملل در مورد پناهجویان ایرانی به اقدامات فوری دست بزند 

شاهزاده رضا پهلوی با انتشار پیامی خطاب به سازمان ملل در حمایت از پناهجویان ایرانی در توییتر نوشت: «وضعیت ده‌ها هزار پناهنده و پناهجوی ایرانی در سراسر جهان در حال رسیدن به نقطه بحرانی است. بسیاری از آنها هم‌چون انور نیلوفری مجبور به اعتصاب غذا شده‌اند تا به پرونده‌شان توجه و رسیدگی شود. انسانیت و اخلاق حکم می‌کند دفتر پناهندگان سازمان ملل دست به اقدام فوری بزند».

او در ادامه نوشت: انور نیلوفری یک پناهجوی ایرانی در کشور یونان است که در پی شش سال بلاتکلیفی، از یک ماه و نیم قبل مقابل ساختمان کمیساریای پناهندگان سازمان ملل در شهر آتن در اعتراض به عدم رسیدگی به پرونده خود دست به اعتصاب غذا زده است.

دو هفته پیش نیز منشه امیر  در یک مصاحبه تلویزیونی با اشاره به وضع رقت انگیز پناهجویان ایرانی در برخی از کشورهای جهان گفته بود که ایرانیان برون مرزی باید از تجربه یهودیان پس از جنگ جهانی دوم  یاد بگیرند و سازمان هایی برای حمایت از پناهجویان و اقدام برای درست کردن اجازه اقامت در کشورها فعالیت کنند

بخشی از این سخنان را می شنویم:

به دنبال این پیشنهاد منشه امیر،  شماری از افراد در تماس با رادیو پیام اسرائیل با استقبال از این پیشنهاد گفته بودند که اماده اعطا کمک های مالی هستند . آقای امیر امروز (یکشنبه) ابراز امیدواری کرد که این استقبال از پیشنهاد ایران دوستانه او، پیشگامی برای برپایی یک سازمان قدرتمند برون مرزی برای یاری رسانی به پناهجویانی باشد که در کشورهای مختلف با وضع بسیار رقت باری روبرو هستند.

در همین رابطه،   نهادهای مدافع حقوق پناهجویان و پناهندگان، فعالان سیاسی، مدنی و حقوق بشری، پناهندگان سیاسی ایرانی همیاری و همکاری فعالین سیاسی، عقیدتی، مدنی، کنشگران و مبارزان آزادی‌خواه نیز با انتشار بیانیه ای اعلام کرده اند:  همایشی  یک‌شنبه آینده  ۲۳آگوست ۲۰۲۰ (۲ شهریور‌ماه ۱۳۹۹) ساعت ۲۲:۳۰ به وقت ایران در اینستاگرام و فیس‌بوک گذار (@gozaarnet برای حمایت و همراهی از پناهندگان ایرانی در سراسر جهان برگزار خواهد شد.

انان در ادامه این بیانیه نوشته اند : این همایش با همراهی نهادهای مدافع حقوق پناهجویان و پناهندگان، فعالان سیاسی، مدنی و حقوق بشری، پناهندگان سیاسی ایرانی همیاری و همکاری فعالین سیاسی، عقیدتی، مدنی، کنشگران و مبارزان آزادی‌خواه با محوریت،   تلاش برای تشکیل سامانه‌ای جهانی و مستقل در حوزه دفاع از ایرانیان پناهنده،  منسجم کردن کمک‌های حقوقی و رسانه‌ای در راستای بهینه کردن زندگی آنان،  دعوت از گروه‌ها، نهادها، فعالین و شخصیت‌های سرشناس در راستای حمایت و پشتیبانی موثر برای پناهجویان و پناهندگان می باشد.

آنان در ادامه این بیانیه از شخصیت‌های آزادی‌خواه، عدالت‌جو و مدافعان حقوق بشر کمک خواسته اند

ادرس  تماس با این همایش از طریق [email protected] می باشد.