شاهزاده رضا پهلوی: همبستگی مردم با یکدیگر، بزرگ‌ترین دشمن نظام‌های تمامیت‌خواه و دیکتاتور است

شاهزاده رضا پهلوی روزگذشته (آدینه)  در نشست مجازی “نه به جمهوری اسلامی” گفت:  همبستگی مردم بزرگ‌ترین دشمن نظام‌های تمامیت‌خواه و دیکتاتور است . او در ادامه هشدار داد حکومت جمهوری اسلامی با استفاده از “یک عده به ظاهر اپوزیسیون‌نما” سعی خواهد کرد همبستگی مردم و مخالفانش را تضعیف کند.

شاهزاده رضا پهلوی  گفت: «در تمام این چهل سال این روز را می‌دیدم که بالاخره با رسیدن به یک شرایط درک بحرانی که کشور ما با آن مواجه است، به لزوم همکاری و همبستگی برای یک پیکار مشترک و رهایی از این حکومت جنایتکار و پایه‌ریزی یک آینده کثرت‌گرای سیاسی در ایران مورد توجه قرار می‌گیرد.»

او در ادامه  با اشاره به اینکه نشست امروز تنها یک نمونه کوچک از جلسات و نشست‌هایی است که در طول سال‌های گذشته و به ویژه در ماه‌های اخیر در این راستا برگزار شده، تاکید کرد که ادامه این جلسات می‌تواند زمینه‌ساز قدم‌های بعدی برای یک پیکار ملی، بسیار فراتر از کمپین موجود، باشد.

شاهزاده رضا پهلوی بر اهمیت تقسیم کار در این زمینه اشاره کرد و گفت: «مردمی که در ایران هستند کاملا آگاهند که اصل قضیه دست آن‌هاست و ما که در خارج از ایران هستیم نیز کاملا آگاهیم که باید صدای آن‌ها در سطح بین‌المللی باشیم و این اولین تقسیم کار ما است.»

او افزود: «آخرین نکته‌ای که جا دارد به آن اشاره کنم این است که بزرگ‌ترین دشمن نظام‌های توتالیتر (تمامیت‌خواه) و دیکتاتوری، همبستگی مردمش است. از طرف دیگر می‌توانم بگویم که هیچ نیرویی، چه خارجی و چه داخلی، نمی‌تواند جلودار یک عزم ملی و همبسته باشد.»

شاهزاده رضا پهلوی در ادامه هشدار داد :  حکومت جمهوری اسلامی همچنان سعی در تخریب مخالفان خواهد کرد و «یک عده به ظاهر اپوزیسیون‌نما» سعی خواهند کرد این صف‌ها را تضعیف کنند و ستون پنجم تبلیغاتی رژیم نیز در کار است و همیشه سعی خواهد کرد چیز دیگری را به دنیا وانمود کند.

شاهزاده رضا پهلوی در پایان از همه گروه‌های مخالف رژیم و همچنین مردم ایران که خواهان تغییر وضعیت کشور هستند خواست هوشیار باشند و گفت مردم ایران در این سال‌ها تجربیات بسیاری کسب کرده‌اند و این بار با چشم باز در مورد آینده خود تصمیم‌گیری خواهند کرد.