شاهزاده رضا پهلوی: «پایان عمر رژیم آغاز شده و دنیا باید از خیزش مردم ایران جانبداری کند»

 

شاهزاده رضا پهلوی افزود: «وقتش رسیده که بدانیم رژیم جمهوری اسلامی یک رژیم عادی نیست.با این رژیم هیچ چشم انداز صلحی نیست

شاهزاده رضا پهلوی در سخنرانی در اندیشکده هادسون در واشنگتن پایتخت ایالات متحده، از جمله گفت: «پایان عمر رژیم ایران آغاز شده و کشورهای جهان باید این واقعیت را بپذیرند و از تلاش ملت ایران برای نجات کشور خویش پشتیبانی کنند».

در شرایطی که رژیم ایران با شدیدترین بحران دوران عمر خود روبرو گردیده، این سخنان شاهزاده رضا پهلوی در رسانه های خبری بازتاب گسترده ای داشت و مهم تلقی گردید

او در سخنرانی خود در حضور دانش پژوهان و شخصیت های سیاسی و دانشگاهی از جمله گفت: «تاریخ رفتارهای تروریستی رژیم ایران  به ۴۰ سال گذشته بر می‌گردد زمانی که اغاز زمامداری او در ایران بود . در این مدت تغییری در تار و پود این رژیم و اقدام‌های آن به وجود نیامده است.»

شاهزاده رضا پهلوی افزود: «وقتش رسیده که بدانیم رژیم جمهوری اسلامی یک رژیم عادی نیست.با این رژیم هیچ چشم انداز صلحی نیست. همه با این رژیم دشمن هستند. این نیروی اشغالگر اهمیتی به ایران نمی‌دهد. ضد ایران و ایرانی است و یک برهم زننده صلح و ثبات و رفاه در منطقه است».

وی گفت :  «ماله‌کش‌های رژیم در سراسر دنیا تلاش خودشان را می‌کنند تا رفتارهای آن را با استدلال‌های بیهوده، توجیه کنند».شاهزاده رضا پهلوی ضمن اشاره به ساقط کردن هواپیمای مسافربری اوکراین از سوی سپاه پاسداران، آن را آخرین نمونه «جنایت جمهوری اسلامی علیه انسانیت» خواند و خواستار فشار حداکثری جهانی بر رژیم حاکم برای برکناری آن شد.

شاهزاده پهلوی افزود:  «اعدام شهروندان غیرنظامی و نظامی در پی انقلاب»، «استفاده از کودکان برای پاکسازی میادین مین در دوران جنگ با عراق»، «اعدام‌ هزاران مخالف سیاسی چپ در دهه ۱۳۶۰»،‌«حمله به مرکز یهودیان در آرژانتین» و حمله به مواضعی در کشورهای منطقه از جمله عربستان سعودی را از جمله اقدام‌های تروریستی جمهوری اسلامی است .

وی  گفت :  «سرکوب اعتراض جریان‌های دانشجویی در دهه ۱۳۷۰»،‌ «سرکوب اعتراض‌های انتخاباتی و جنبش سبز در دهه ۱۳۸۰» و «کشتار معترضان در جریان تظاهرات سراسری معیشتی در دهه ۱۳۹۰» را از نمونه‌های اخیر اقدامات حاکمان جمهوری اسلامی علیه مردم است .

شاهزاده پهلوی گفت :  سرنگونی هواپیمای مسافربری اوکراین از سوی سپاه پاسداران و کشتار ۱۷۶ مسافر و خدمه آن را آخرین نمونه «جنایت جمهوری اسلامی علیه انسانیت» است .و  اگر فشار جامعه جهانی و مردم در داخل نبود،‌ و یا اگر یک پرواز داخلی با مسافران ایرانی ساقط می‌شد،‌ جمهوری اسلامی حمله را قبول نمی‌کرد.

وی افزود :  این رژیم «عادی»نیست و «رفتار خودکامه» خود را تغییر نخواهد داد. او ضمن انتقاد از ارائه پیشنهاد مذاکره بدون پیش‌شرط به ایران آن را «همراهی با سرکوبگران و خیانت به مردم ایران» دانست.

شاهزاده پهلوی جمهوری اسلامی را «نیروی اشغال‌گر ضد ایران و فرهنگ ایران» خوانده و گفت : «این رژیم برهم‌زننده صلح و رفاه در منطقه است. نه تنها به دنبال کشتار و نابودی است؛ بلکه میان دنیای آزاد و مردم قرار گرفته است.»

وی  در پایان افزود: «باید به سمت ایرانی برویم که مردم به سرنوشت خودشان حاکمیت داشته باشند.»

3 دیدگاه‌

 1. سرنگونی هواپیمای اوکراینی تنها یکی از هزاران طرح استفاده از سپر انسانی است که رژیم در سر دارد؛ همانگونه که بارها در لبنان و غزه و حتی ایران استفاده کرده است و تنها تخصص سپاه به حساب میاید.
  همزمان با بمبارانهای آمریکا رژیم نقاط پر جمیت شهرهای کشور را با موشک و حتی بمبهای شیمیایی هدف قرار خواهد داد و با تبلیغات گسترده خود و اربابهای اروپایی آنرا به آمریکا نسبت داده و دنیا را علیه آمریکا بسیج میکند تا جنگ را متوقف نموده و فرسایشی کند.
  فقط تصور کنید که اگر هواپیماهای آمریکا بالای تهران بودند این رژیم و اروپایی ها چه بهره برداری عظیمی از سقوط این هواپیما میکردند؛ آنقدر که با کمک دموکراتها حتی دولت ترامپ را سرنگون میکردند.
  این رژیم و تفکرات شیعه هیچ ارزشی برای انسان و زندگی قائل نیست و تنها به مرگ فکر میکند و کشتن مردم بیگناه را خدمت به آنها با شهادت اجباری میداند تا مستقیما به بهشت رفته و با امام حسین همنشین شوند.
  اما نمیدانم که چرا از این خدمات به آخوند ها و فرزندان … آنها انجام نمیگردد بلکه فرزندان آنها بهشت برین را در آمریکا و اروپا جستجو میکند.
  خامنه ای فردا با وقاحت تمام سقوط هواپیما را به آمریکا نسبت خواهد داد و با اینکار پیش زمینه وبهانه لازم برای استفاده های بعدی رژیم از طرح سپر انسانی را فراهم میکند.

 2. شاهزاده عزیز،لازم است به اطلاع برسانم که متاسفانه تمام کشورهای اروپایی و روسیه و چین پشتیبان جمهوری فاسد اسلامی هستن

Comments are closed.