شاهزاده ویلیام، فرزند ولیعهد بریتانیا، امروز از موزه جنایات هولوکاست در اورشلیم دیدار کرد.

شاهزاده ویلیام فرزند ولیعهد بریتانیا و همسرش، امروز به دیدار خود از اسرائیل ادامه می دهند و رسانه های همگانی در اسرائیل همچنان گزارش های متعددی درباره او منتشر می سازند. این میهمان بلندپایه، شامگاه روز گذشته از اردن وارد اسرائیل شد و شب گذشته به مقر ریاست جمهوری اسرائیل رفت و با پرزیدنت روبی ریولین دیدار کرد.

این نخستین بار است که یکی از افراد خاندان سلطنتی بریتانیا به طور رسمی از اسرائیل دیدن می کند. کاخ سلطنی لندن نیز برای نخستین بار پیامی را به زبان عبری انتشار داد.

در فرودگاه بین المللی بن گوریون، شماری از شخصیت های سیاسی اسرائیل از میهمان بلندپایه سلطنتی استقبال کردند و رسیدن او را شادباش گفتند.

شاهزاده ویلیام، پیش از ظهر امروز (سه شنبه) از بنیاد ید و شم که موزه هولوکاست و جنایات آلمان نازی است دیدن کرد و در تالار یادبود موزه، تاج گلی را در کنار مشعل جاوید قرار داد و با یک دقیقه سکوت، یاد قربانیان جنایات نازی ها را گرامی داشت.

شاهزاده بریتانیایی و همسرش ناهار را میهمان خانواده نتانیاهو در خانه رسمی آن ها در اورشلیم می باشند.

این میهمان بلندپایه دوستدار دوآتشه فوتبال است و بعد از ظهر فردا در مسابقه ای حضور خواهد یافت که جوانان یهودی و عرب در تل آویو مسابقه دوستانه ای را با یکدیگر انجام خواهند داد.

دیدار بعدی شاهزاده ویلیام، کانون صلح پرزیدنت پرس در یافو می باشد که آن هم در نزدیکی زمین فوتبال قرار دارد. پرزیدنت پرس که سال گذشته وقات کرد، از تلاشگران بزرگ روند صلح بود و این کانون را پیش از درگذشت خود برپا ساخت.