شایعات در ایالات متحده: جو بایدن نامزد حزب دموکرات در انتخابات ممکن است بیماری فراموشی دارد

همزمان با انتشار شایعاتی در ایالات متحده، دایر بر این که پرزیدنت ترامپ ممکن است به علت کاهش محبوبیت، از رقابت در انتخابات ریاست جمهوری کناره گیری کند، در واشنگتن اعلام شد که یک نظرسنجی نشان می دهد که ۳۸ درصد از پرسش شوندگان در ایالات متحده، بر این باورند که جو بایدن نامزد حزب دموکرات به بیماری فراموشی مبتلا می شود و شایستگی رسیدن به مقام ریاست جمهوری را ندارد

این نظر سنجی توسط نهادی به نام “راسموسن” انجام گرفته که به طرفداری از جمهوریخواهان شهرت دارد و در ادامه آن آمده است که شمار قابل توجهی از دارندگان حق رای از حزب دموکرات نگران هستند که بیماری فراموشی در جو بایدن در حال پیشرفت است.

این نظرسنجی در میان یک هزار دارنده حق رای انجام گرفته که بیش از بیست درصد آن ها خود را عضو حزب دموکرات معرفی کرده و گفته اند به سود نامزد آن حزب رای خواهند داد.

بسیاری از پرسش شوندگان خواهان آن شده اند که جو بایدن به صراحت در این مورد سخن بگوید و مردم آمریکا را در جریان امر بگذارد.

شبکه تلویزیونی فاکس نیوز که به جانبداری از پرزیدنت ترامپ شهرت دارد، روز گذشته (دوشنبه) گزارش داده بود که برخی نظرسنجی ها نشان می دهد که از محبوبیت پرزیدنت ترامپ به خاطر ویروس کورونا و اعتراض های سیاه پوستان کاسته شده و احتمال دارد که وی تصمیم بگیرد از رقابت انتخاباتی بیرون رود و برای ادامه ریاست جمهوری تلاش نکند.

در حالی که شخص پرزیدنت ترامپ نسبت به این گزارش سکوت کرده، سخنگویانی در حزب جمهوریخواه گفتند که این ارزیابی نادرست است و پرزیدنت ترامپ مرد مبارزه محسوب می شود و صحنه را ترک نخواهد گفت.

در مورد امکان فراموشی جو بایدن، از ماه ها پیش شایعاتی انتشار یافته بود که شخص وی آن ها را تا کنون با سکوت برگزار کرده است.

در میان پرسش شوندگان این نظرسنجی، ۴۸  درصد گفتند که به شایعات در مورد بیماری فراموشی جو بایدن اعتماد ندارند.

برخی روزنامه نگارانی که در همایش های انتخاباتی جو بایدن حضور داشته اند، می گویند که تصور می شد که او تمرکز حواس ندارد.