شایعات پیرامون قتل میترا استاد همسر دوم محمد علی نجفی: او عامل اطلاعاتی سپاه پاسداران علیه “اصلاح طلبان” بوده است

شایعات پیرامون قتل میترا استاد همسر دوم محمد علی نجفی: او عامل اطلاعاتی سپاه پاسداران علیه “اصلاح طلبان” بوده است

قتل میترا استاد، همسر محمدعلی نجفی همچنان موجب بروز شایعات زیاد است و برخی سیاستمداران وابسته به جناح موسوم به اصلاح طلبان به صراحت می گویند که این ماجرا جنبه یک توطئه از پیش تنظیم شده داشته که هدف آن آسیب رساندن به این جریان سیاسی و انتقام جویی از شخص نجفی بوده است. در برخی شبکه های اجتماعی آمده است که میترا استاد مامور وزارت اطلاعات بوده و از روی نقشه قبلی به عقد نجفی درآمده و شخص نجفی را با کمک داروهای روانگردان به اعترافات تکان دهنده کشانده بودند.

تعیین میزان درستی این شایعات دشوار است، ولی از مجموعه گزارش ها چنین بر می آید که احتمال وجود یک توطئه سیاسی بسیار زیاد است.

غلامحسین کرباسچی، دبیرکل حزب کارگزاران سازندگی در رابطه با قتل همسر دوم محمدعلی نجفی شهردار پیشین تهران در توییترش نوشت: «ماهیت تاسف بار حادثه قتل میترا استاد هر چه باشد نمیتوان مسئولیت کسانی را که دو سال قبل علیرغم اصرار و تذکر برخی دلسوزان و مراکز مسئول، این چاه ویل را برای اصلاحات و نجفی حفر کردند، نادیده گرفت».

محمود صادقی، نماینده مجلس در صفحه توییتر خود درباره قتل میترا استاد نوشت: « یک وکیل باتجربه این فرضیه را طرح کرده که نجفی مباشر قتل نیست و قتل را به گردن گرفته است.

باتوجه به شخصیت نجفی و حالات او پس از وقوع قتل و قرائن متعدد دیگر، صحت این فرضیه بعید به نظر نمی رسد».

صادق زیباکلام در واکنش به قتل همسر دوم نجفی روی شبکه اجتماعی اینستاگرام نوشت: آنچه برای محمد علی نجفی اتفاق افتاد، ممکن است برای خود ما، نزدیکان، هم حزبی ها و عزیزانمان هم اتفاق بیافتد.

عبدالرضا داوری، مشاور محمود احمدی‌نژاد در تلگرام شخصی خود نوشت:  نجفی می‌توانست با مبلغی محدود، حذف فیزیکی میترا استاد را برونسپاری کند. در حساب توئیتر خود نوشت: دکتر نجفی فردی با مکنت و نفوذ است و می‌توانست با مبلغی محدود، حذف فیزیکی میترا استاد را برون‌سپاری کرده، ردپایی هم از خود باقی نگذارد؛ اما این‌که دکتر نجفی شخصا سلاح به دست می‌گیرد و راسا به همسرش شلیک می‌کند، نشانه‌ای از فشار محیط پیرامون و بحران روحی شهردار اسبق تهران است.

علی شکوری راد دبیرکل حزب اتحاد ملت نیز نوشت: سرنوشت  محمدعلی نجفی وضعیت بیرون‌زده مجموعه تعارضات ایدئولوژیک، اخلاقی، سیاسی، اجتماعی، مدیریتی و امنیتی کشور و جامعه و غرقابی‌ست که همه در آن گرفتارند.اما عجیب فوران رذالت کسانی‌ست که در این تراژدی اسب خود را نعل کرده و بر نعش شرف خویش می‌تازند. به چه سرنوشتی برای خود دل‌خوشند!؟

اکبر منتجبی، سردبیر هفته‌نامه صدا گفت :  از نجفی قدیس نسازید. یکبار ساختید، او را به‌این روز انداختید.دوباره نسازید.دوباره نگویید که پرچم مبارزه با فساد برداشته‌بود.او غرق شده بود.

در ماجرای قتل “میترا استاد” توسط همسرش محمدعلی نجفی شهردار پیشین، که یکی از شاخص ترین چهره های اصلاح طلبان بود ، اصلاح طلبان تلاش  می‌کنند تا از هزینه سیاسی آن بکاهند و در مقابل بسیاری از اصولگرایان سعی میکنند تا حد اکثر بهره‌برداری سیاسی را از این ماجری داشته باشند .

میترا استاد که بود و چگونه با محمد نجفی آشنا شد؟ او چگونه توانست به زندگی  شهردار تهران راه پیدا کند؟

میترا استاد، اهل کرمانشاه و کارشناس رشته ی  حسابداری بود او در ازدواج قبلی اش صاحب یک پسر ۱۳ ساله‌ بود و تجربه ی سابقه ی کار هنری  و بازیگری در فیلم و سینما ی ایران را داشت .

رسانه های داخلی ایران نوشتند که میترا استاد دو سال قبل با هدف از پیش تعیین شده ای ابتدا به گروه های اصلاح طلب و بعد هم به محمد نجفی نزدیک شده ودر بسیاری از کارهای کلان اقتصادی با پیمانکاران خاص ارتباطات تجاری داشته است .

این رسانه، در ادامه می نویسد: در این هنگام، بود که حملات نجفی علیه سپاه پاسداران در مورد تصاحب زمین‌های در اختیار شهرداری و فساد مالی بین سپاه پاسداران و شهرداری تهران در زمان قالیباف علیه نجفی شدت می‌گیرد .

اینکه میترا اطلاعاتی است ؟ و  سازمان اطلاعات سپاه پاسداران از چه زمانی وارد این رابطه شده است جوابش مشکل است آیا از ابتدا میترا با عاملیت اطلاعات سپاه پاسداران به محمدعلی نجفی نزدیک شده؟ اگرچه اکنون می‌شود تا حدود زیادی گفت بله.! اما همچنان محل شک و شبهه است.!

نجفی دو سال پیش، به مدت یک هفته تحت  فشار شدید سپاه قرار می گیرد و بعد از آن  میترا استاد را به عقد رسمی خود درمی‌آورد و از شهرداری تهران نیز استعفا می‌دهد

نجفی بعد از قتل میترا گفته بود که همسرش از طریق واتس اپ تمام صحبت های ضبط شده ی مرا به افراد امنیتی می داد

بهروز شجاعی، روزنامه نگار، با  انتشار اسکرین شات چت خود با محمدعلی نجفی، در یک پیام توییتری نوشت: این اسکرین شات چتی است که ۶ ما پیش روز انتشار خبر خودکشی دکتر نجفی با ایشان انجام دادم، از بازپرس محترم پرونده، وکیل آقای نجفی، خبرنگاران و حتی دستگاه امنیتی می‌خواهم ماجرای مسمومیت نجفی را واکاوی کنند، کلید ماجرا شاید آنجاست!

یک دیدگاه

 1. ▪نقش مخرب سازمان اطلاعات سپاه

  ماجرای قتل میترا استاد،
  یک بار دیگر نقش مخرب نهاد های موازی اطلاعاتی و امنیتی را در ایجاد ناامنی آشکار کرد.
  متاسفانه به دلیل عدم آموزش صحیح نیروهای این نهادها خصوصا سازمان اطلاعات سپاه و ارتباطات غیر حرفه ای و رفاقت مدار نیروهایشان، بروز چنین حوادثی در مقاطع مختلف موجب پریشانی و آشفتگی جو جامعه می شود.
  خودکشی یا قتل چند زندانی در بند سازمان اطلاعات سپاه در دوران اعتراضات دی ماه، تهیه اعترافات تلویزیونی از زندانیان دربند، قتل و ترور مخالفین، ارتباطات غیر حرفه ای با سازمان های اطلاعاتی خارجی از جمله روسیه، پول شویی، تماس با سرویس های اطلاعاتی اسراییل و بسیاری موارد دیگر از جمله اقدامات ناشیانه و هزینه آور سازمان اطلاعات سپاه از زمان تأسیس تا کنون بوده است که بار سنگین آن را به دوش مدیران کشور گذاشته است.
  ایده تأسیس سازمان اطلاعات سپاه به موازات وزارت اطلاعات از سوی هر کسی که بوده کاری خطا و موجب رنج و گرفتاری بیشتر برای مردم ایران است.
  قطعا وزارت اطلاعات با داشتن نیروهای مجرب، تحصیل کرده، آموزش دیده و حرفه ای بسیار کارآمدتر از نهادهای موازی اطلاعاتی و از جمله سازمان اطلاعات سپاه عمل می کند و وجود چنین تشکیلات پر هرج و مرج و دردسر سازی نمی تواند کمک مهمی برای کشور باشد، بلکه اسباب زحمت است.
  میترا استاد با هدایت سازمان اطلاعات سپاه اقدام به سوء استفاده احساسی و اخلاقی از یکی از مدیران برجسته کشور طی چهار دهه گذشته به منظور ضربه به جریان اصلاح طلبان نمود و تلاش کرد اطلاعات مهمی را به دست آورد.
  دکتر نجفی اما با یک عمل غافلگیرانه که سازمان اطلاعات سپاه انتظارش را نداشت با قتل آن زن، به سیم آخر زد تا بعد از این هزینه کار برای پرستوهای اطلاعات بالا رود.
  احتمال دارد اطلاعات سپاه از او انتقام گرفته و در دوران بازداشت دکتر نجفی با صحنه سازی خودکشی از دستش راحت شوند اما برای آگاهان امور نقش مخرب این نهاد بیش از گذشته روشن شده است.
  مدیران ارشد کشور بهتر است به فعالیت همه نهاد های موازی برای سلامت و امنیت بیشتر جامعه پایان دهند.

Comments are closed.