شبه نظامیان “فاطمیون” وابسته به ایران،  روستاییان سوریه را تهدید کردند: ۱۰ درصد محصولاتان را بدهید وگرنه همه‌اش را مصادره می‌کنیم

شبه‌نظامیان افغانی “فاطمیون” وابسته به سپاه پاسداران قدس ، مستقر در سوریه، کشاورزان این کشور را با این بهانه که امنیت‌شان را حفظ می‌کنند، تهدید کرده و هشدار داده اند : اگر ۱۰ درصد از محصولات کشاورزی خود را به این گروه شبه‌نظامی وابسته به ایران ندهند، همه محصولشان را مصادره می‌کنند.

به گزارش دیدبان حقوق بشر سوریه ، شبه‌نظامیان افغانی فاطمیون با انتشار اطلاعیه ای به  “صنف کشاورزی” که وابسته به رژیم سوریه است اعلام کرد ه است که  کشاورزان روستاها و شهرک‌های بین شهر المیادین و شهرک «صبیخان» در حومه شرقی دیرالزور باید ۱۰ درصد از مجموع قیمت محصولات گندم و جو را به آنها بپردازند.

دیدبان حقوق بشر سوریه در ادامه نوشته است:  فرماندهی شبه‌نظامیان فاطمیون کشاورزان را تهدید کرده در صورت پرداخت نکردن این باج، همه محصولاتشان را مصادره می‌کند و برای اینکار ناظرانی را به کار گماشته که روند محاسبه محصولات را زیر نظر بگیرند.

پیشتر هم سازمان فعالان سوریه گزارش دادند که بسیاری از فرماندهان نظامی فاطمیون و دیگر افراد وابسته به تهران زمین‌ها و املاک زیادی در دیرالزور خریده‌اند تا روند تغییر دموگرافیک منطقه را سرعت ببخشند.

کرانه غربی رود فرات در استان دیرالزور و در نزدیکی مرزهای سوریه و عراق یکی از مهم‌ترین مناطق نفوذ ایران و شبه‌نظامیان وابسته به تهران به شمار می‌رود.

براساس آمارها در حال حاضر بیش از ۱۵ هزار ستیزه‌جوی افغان، عراقی و پاکستانی وابسته به تهران در دیرالزور و به ویژه منطقه بین دو شهر البوکمال و میادین حضور دارند.

هزاران ستیزه‌جوی افغان در چارچوب گردان‌های فاطمیون در جنگ سوریه شرکت کردند. این گروه شبه‌نظامی از سوی حکومت  ایران آموزش دیده، تامین مالی شده و به جنگ فرستاده شد.