شبکه آمریکایی فاکس نیوز: حکومت ایران یک نفتکش دیگر را به سوی سوریه اعزام داشته است

در حالیکه از سرنوشت و آینده سوپر نفتکش ایرانی در هاله ای از ابهام قرار دارد و این کشتی با بیش از دو میلیون بشکه نفت همچنان سرگردانِ آبهای مدیترانه است، شبکه خبری آمریکایی فاکس نیوز گزارش داد که یک نفت‌کش ایرانی  دیگر با نام بونیتا کویین در حال حرکت است تا نفت قاچاق ارسالی حکومت ایران را به دست دولت سوریه برساند.

به گزارش فاکس نیوز، ، این ‏نفت‌کش ایرانی امروز (چهارشنبه ) با محموله ۶۰۰ هزار بشکه نفت، که بارگیری آن به پایان رسیده، به سوی سوریه راهی شده است.

در این گزارش امده است : نفت‌کش بونیتا کویین  در جزیره‌ی خارک بارگیری شده، و فوری پرچم سینت‌کیتز و نویس  را برافراشته و در حال حاضر در حرکت به سمت دبی است، جایی که قرار است دوباره بارگیری شود و سفری چندماهه را حول شاخ آفریقا و سپس به سمت مدیترانه و نزدیکی سواحل سوریه بپیماید.

در ادامه این گزارش به نقل از منابع اطلاعاتی افزوده  که این نفت‌کش در دریای مدیترانه با دو کشتی سوری ملاقات خواهد کرد و از راه کشتی به کشتی، این نفت را به آن دو تحویل خواهد داد.

نفتکش گریس وان با نام جدید آدریان دریا۱ هم اکنون در دریای مدیترانه سرگردان است و بنا به هشدار ایالات متحده هیچ کشوری حق سوخت رسانی به ان را ندارد اگر سوخت این نفتکش به پایان برسد معلوم نیست که حکومت ایران چگونه خواهد توانست به یاری آن بیاید زیرا یونان نیز اعلام کرده که به این نفتکش خدمات بندری نخواهد کرد.

در همین رابطه، پاسدار اسماعیل کوثری معاون فرمانده قرارگاه ثارالله سپاه پاسداران، دوباره زبان به تهدی گشوده، گفت: «اگر توقیف کشتی های نفتکش ایرانی تکرار شود، سپاه پاسداران با شدت کوبنده تری با آن برخورد خواهد کرد».  شماری از فرماندهان سپاه نیز در روزهای اخیر گفته اند که اگر آمریکا به رفتارهای خود ادامه دهد، باید به ربودن کشتی های آمریکایی روی آورد.

یک دیدگاه

  1. شما اشغالگران عرب غلط زیادی میکنید که هی نفت ما را میدزدید و با هزینه کشور ما و ان هم به عنوان باج راهی سوریه وغیره میکنید. چهل سال مانند زالو خون ما را مکیدن بس نیست؟ ای بی وژدان های اخوند عمامه به سر و یقه گرد. بروید و خجالت بکشید از وجود ننگیتان در کره زمین. روی هر چه هیولا را سپید کرده اید.

Comments are closed.