شبکه تلویزیونی آر- تی: وزیر خارجه آمریکا به نخست وزیر عراق گفته است که اگر اسرائیل حمله کند، آمریکا کنار می نشیند»

مایک پمپئو وزیر خارجه ایالات متحده، در دیداری که ده روز پیش از عراق داشت، به نخست وزیر آن کشور گفت که اگر اسرائیل لازم بداند علیه حضور نظامی رژیم ایران در عراق واکنش دفاعی نشان دهد، ایالات متحده دخالتی در آن نخواهد کرد

یک شبکه تلویزیونی خبر داد که وزیر خارجه ایالات متحده به نخست وزیر عراق گفته است که اگر نیروی هوایی اسرائیل علیه مواضع استقرار سپاهیان حکومت ایران در عراق به عملیات جنگی دست بزند، ارتش آمریکا در آن دخالتی نخواهد کرد.

مقامات اسرائیلی تا کنون هرگز به این امکان که علیه حضور نظامی رژیم ایران، به اقدامات دفاعی در خاک عراق نیز دست بزنند، سخنی نگفته اند. عملیات اسرائیل در این زمینه، تا کنون به سوریه محدود بوده است.

شبکه تلویزیونی آر- تی نوشت که مایک پمپئو وزیر خارجه ایالات متحده، در دیداری که ده روز پیش از عراق داشت، به نخست وزیر آن کشور گفت که اگر اسرائیل لازم بداند علیه حضور نظامی رژیم ایران در عراق واکنش دفاعی نشان دهد، ایالات متحده دخالتی در آن نخواهد کرد.

رژیم ایران دارای چندین گروه مسلح در عراق است که بخشی از افراد آن در چارچوب سپاه قدس در سوریه به انجام عملیات نظامی می پردازند و احتمال دارد که اسرائیل قصد داشته باشد مراکز آن ها در داخل عراق را نیز هدف حمله قرار دهد.

در ادامه گزارش آمده است که عادل عبدالمَهدی نخست وزیر عراق از شنیدن این موضع وزیر خارجه ایالات متحده به خشم آمد و خواهان آن شد که دولت آمریکا، اسرائیل را مهار کند.

دست کم دو گروه از نیروهای مسلح شیعه در عراق تحت فرمان رژیم ایران قرار دارند و از آن کشور حقوق می گیرند. یکی گروه موسوم به الحَشدِ الشَعبی می باشد که شبیه نیروهای بسیج در ایران عمل می کند و دیگری گروهی موسوم به مجلس اعلای انقلاب اسلامی عراق می باشد که از نظر نظامی چندان فعال نیست. واحدهای وابسته به سپاه قدس، با اسامی دیگری نیز در عراق فعالیت نظامی دارند.

آگاهان می گویند که ایالات متحده سخت به عراق فشار می آورد که خود را از تسلط و نفوذ رژیم ایران رها سازد و هشدار او در رابطه با احتمال عملیات نظامی اسرائیل در عراق نیز، احتمالا در چارچوب همین سیاست بیان شده است.

2 دیدگاه‌

  1. اگر امریکا کنار بنشیدند برای همیشه کنار باید بنشیند چرا که ترسو بودن و بی قدرت بودن امریکا را یک بار دیگر در مقابل با تروریست نشان می دهد بارها ایرانیان از ترسو بودن امریکا سخن گفتند امریکا باید بداند اگر اسرائیل امروز در صحنه هست برای امنیت جهان و جلوی گیری از تراژدی اینده است امریکا در ان سوی دنیا نشسته و جای خود و ملتش گرم و نرم است پس اگر منافع در منطقه میخواهند باید از متحدین خود حمایت کنند در غیر این صورت قدرتهای نو ظهور جهان را خواهند گرفت و امریکا برای همیشه بخاطر ترس و ابهام سقوط خواهد کرد ایا حیف نیست این رفاه و ثروت یک شبه از دست امریکا برود اسرائیل قدرت رهبری جهان را دارد المان و انگلستان هم میتوانند دو قدرت برای امنیت منطقه در کنار اسرائیل نقش بازی کنند گفتم ملت ایران فاجعه ۴۰ ساله را گردن جیمی کارتر می دانند پس یکی از میان شما بیاید و این غلط بزرگ را ( جمهوری اسلامی لبنانی فلسطینی در ایران ) را واقعا کنار بزند اگر نزنید اینده ایران متعلق به کسانی خواهد بود که در کنار اسرائیل هستند یهوه خدای اسرائیل حکومت ایران را سقوط بده و تمام حامیان پس پرده حکومت ایران را به بدبختی و فاجعه گرفتار کن امین امین درود و برکت بر اسرائیل باد تا ابد اسرائیل با کوبیدن ایران قدرت اول جهان خواهد بود بقیه این را خواهند دید .

  2. باید به آمریکاییها گفت عراق را دو دستی تحویل ایران دادید و میخواهید از دهن گرگ خارج کنید؟ غیر ممکن است

Comments are closed.