شبکه تلویزیونی الجزیره: روسیه تلاش دارد  قدرت نظامی ایران را در سوریه محدود کند .


شبکه تلویزیونی عرب زبان الجزیره، از قول خبرنگار خود مصطفی النعیمی گزارش داد: روسیه با همکاری ایالات متحده و اسرائیل، می کوشد نفوذ و قدرت نظامی رژیم ایران در سوریه را محدود کند .

این شبکه افزود: توافق های اخیر بین نیروهای روسی، آمریکایی و اسرائیلی موجب ایجاد شکاف عمیقی بین روسیه و حکومت ایران شده و روسیه هدفش را در جهت محدود کردن قدرت سپاه پاسداران در منطقه جنوبی سوریه قرار داده است.

به گزارش الجزیره، در منطقه جنوبی سوریه، درگیری پنهانی بین روسها از یک سو و ایرانی ها، شبه نظامیان حزب الله و نیروهای سوری تحت حمایت ایران، از سوی دیگر، شکل گرفته است. این درگیری منحصر به اختلافات تاکتیکی در اداره کردن ناحیه و تقسیم نفوذ، از طریق برپایی پایگاههای نظامی در منطقه بوده است .

تلویزیون الجزیره، در پایان این گزارش خود، یاد آوری کرده گفت: سرگئی ریابکوف، معاون وزیر امور خارجه روسیه، نیز پیشتر  در مصاحبه با شبکه تلویزیونی سی‌ان‌ان گفته بود : روسیه و ایران متحد یکدیگر نیستند و در سوریه فقط با یکدیگر همکاری می کنند و امنیت اسرائیل از “مهمترین اولویت های” روسیه است.

یک دیدگاه

  1. امنیت تمامی کشورها باید مورد توجه همه کشورها قرارگیرد مخصوصا که دولت وملت اسراییل که از هولوکاست نجات پیدا کرده است وهیچ دولت وملتی به هیچ وجه من الوجهه نباید قصد نابودی آنها راکند. مرگ خواسته شیطان است وبس!

Comments are closed.