شبکه های اجتماعی آمریکایی: نسبت به قوانین ایالات متحده تعهد داریم، مطالب مربوط به قاسم سلیمانی ممنوع است

شبکه های اجتماعی آمریکایی از بیم آن که مورد مجازات ایالات متحده قرار گیرند، برخی مطالبی را که در شبکه های فیسبوک و اینستاگرام انتشار یافته بود حذف کردند. همچنین اعلام شد که حساب آخوند علم الهدی امام جمعه تند رو مشهد نیز از تلگرام حذف شده است.

شبکه های اجتماعی فیسبوک  و اینستاگرام در توجیه این اقدام خود، اعلام کردند که به علت تعهدات این شبکه در قبال تحریم‌های دولت آمریکا علیه رژیم ایران، موظف به رعایت این قوانین بوده  و به همین دلیل برخی از پست‌های مربوط به کشته شدن قاسم سلیمانی از سوی فرمانده هان سپاه ومقام‌های ایرانی را حذف کرده است .

سخنگوی فیسبوک با ارسال پیامی نوشت : “ما مطابق مقررات وضع شده در ارتباط با تحریم‌های آمریکا اقدام می‌کنیم که شامل تحریم سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران و فرماندهان آن هم می شود”.

محمدعلی ابطحی، از معاونان محمد خاتمی رئیس‌جمهوری پیشین ایران، در این باره گفته که اینستاگرام پست او را درباره کشته شدن قاسم سلیمانی حذف کرده است.

احمد خمینی، نتیجه روح الله  خمینی، بنیان‌گذار جمهوری اسلامی هم از حذف پست مربوط به قاسم سلیمانی نوشت. احمد خمینی نوشت: “آزادی به سبک اینستاگرام! باز هم عکس را پاک کردند!”

پس از اعلام رسمی  وزارت خارجه آمریکا ،در قرار دادن  نام سپاه پاسداران به عنوان یک “سازمان بین‌المللی تروریستی” در روزنامه رسمی دولت فدرال ، سخنگوی شبکه اجتماعی اینستاگرام بسته شدن حساب برخی از فرماندهان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از جمله قاسم سلیمانی را در دستور کار خود قرار داد.

فیسبوک در بخشی دیگر از پاسخ خود تشریح کرده که از سوی وزارت خارجه آمریکا فهرستی از سازمان‌های تروریستی دریافت کرده و موظف است همسو با تحریم‌های وضع شده حساب‌های کاربری منسوب به این سازمان‌ها و افراد را مسدود و پست‌هایی مربوط به آنها یا در ستایش و حمایت از آنها را حذف کند چرا که چنین پست هایی همسو با فعالیت‌هایی تلقی خواهد شد که دولت آمریکا بر اساس آنها این سازمان‌ها و افراد را تحریم کرده است.

یک دیدگاه

Comments are closed.