شبکه های اجتماعی: حسین سلامی فرمانده سپاه پاسداران از ساعت اول دستور داده بود شلیک دو موشک به هواپیما لاپوشانی شود

شبکه های اجتماعی در گزارش هایی که هنوز با واکنش رسمی روبرو نشده است نوشتند که حسین سلامی فرمانده سپاه پاسداران، از ساعت اول به حاجی زاده فرمانده نیروی هوا – فضا دستور داده بود که واقعیات مربوط به چپونگی حمله موشکی به هواپیمای مسافری اوکراینی را پنهان نگاه دارد.

شبکه های اجتماعی، درگزارش هایی که به منابع مطلع نسبت دادند، نوشتند که پاسدار  امیرعلی حاجی‌زاده فرمانده هوافضای سپاه پاسداران پس از مطلع شدن از سرنگونی هواپیمای اوکراین با موشک‌های پدافند سپاه، حسین سلامی فرمانده کل این نهاد را از ماجرا مطلع می‌کند اما پاسدار حسین سلامی به او هشدار می‌دهد از انتشار این خبر خودداری شود و توصیه او را دستور مافوق نظامی تلقی کند.

پاسدار حسین  سلامی پیشتر در حضور  نمایندگان مجلس شورای اسلامی گفته بود : «ما خودمان این فرضیه را مطرح کردیم که ممکن است موشک ما به هواپیما اصابت کرده باشد.»

در این گزارش امده است که این منابع اگاه گفته اند که ، علی خامنه‌ای رهبر جمهوری اسلامی روز پنجشنبه ۱۹ دی ماه از طریق حفاظت اطلاعات سپاه پاسداران از شلیک موشک سپاه به هواپیمای اوکراین مطلع می‌شود. وخامنه ای در جلسه‌ای با حسن روحانی، شورای عالی امنیت ملی را مسئول پیگیری و اطلاع‌رسانی درباره موضوع می‌کند.

و در پایا ن جلسه رهبری و شورای عالی امنیت ملی، فرماندهان سپاه پاسداران و روحانی تصویب می‌شود که سرنگونی هواپیما با شلیک اپراتور پدافند سپاه پاسداران علنی شود.

این در حالی که  مقامات ایران تا سه روز به هیچ عنوان موضوع شلیک موشک به هواپیمای اوکراینی را تایید نمی‌کردند.

شماری از نمایندگان مجلس نیز در این باره گفته بودند که  «اگر فشار غربی‌ها و اطلاع‌رسانی فضای مجازی نبود» مقام‌های جمهوری اسلامی واقعیت سقوط هواپیما را اعلام نمی‌کردند.

ولادیمیر زلنسکی، رییس جمهوری اوکراین در ارتباط با پرداخت غرامت به کشته شدگان هواپیمای اکراینی از سوی ایران گفته که  دولت از مبلغ غرامت پیشنهادی رژیم ایران به خانواده‌های کشته‌شدگان شهروندان اوکراینی راضی نیست و کی‌یف مبلغ بیشتری طلب خواهد کرد.

حکومت ایران برای هر خانواده اوکراینی از کشته‌شدگان سقوط هواپیما، مبلغ ۸۰ هزار دلار غرامت پیشنهاد کرده است، زلنسکی در این باره  گفته که طرف ایرانی پیشنهاد ۸۰ هزار دلار برای هر خانواده را مطرح کرده استکه خیلی کم است. ما مبلغ بیشتری درخواست می‌کنیم.

در حالی که رییس جمهوری اوکراین  تاکید کرده که ایران باید جعبه سیاه هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ را به این کشور تحویل دهد . اما  تاکنون سرنوشت جعبه سیاه‌ای هواپیما در ابهام است و مقام‌های جمهوری اسلامی با وجود سالم بودن جعبه سیاه هواپیما حاضر به تحویل آن برای بازخوانی نشده‌اند.

یازده نفر از کشته‌شدگان این هواپیما از شهروندان اوکراین می باشند

3 دیدگاه‌

  1. تبریک برای کلاه برداری -حقه بازی -دغلکاری -پنهان کاری و دروغگویی رسمی جمهوری اسلامی ایران در مدت ۴۱ سال درسطح داخلی وبین المللی که مقام اول را کسب نموده است وهمچنان پیشتاز این مقام مهم خواهد بود. فقط جان انسانهای بیگناه ازبین رفت وبی آبرویی وخباثت کامل برای رژیم مفلوک وسفاک جمهوری اسلامی ایران باقی ماند.

  2. کشتار ابان ماه را فراموش نکنید!

    ایا هیچ خبری از هزاران زندانی دستگیر شده در خیزش ابان ماه دارید؟

    من که باور دارم که اخوندها قیمت بنزین را بالا بردند که بتوانند از ان طریق مخالفانشان را پیدا و کشته و دستگیر کنند، چرا که اگر قیمت بالای بنزین به خاطر کم پولی رژیم بود الان انها دست به ساختن هزاران هزار خانه برای مردم سوریه نمیزدند!!!

    مرگ بر هر چی اخوند عمامه دار و کت شلواری!

Comments are closed.