شبکه های اجتماعی در ایران و همچنین پزشکان و پرستارانی که با کورونا درگیر هستند، گزارش های تکان دهنده می دهند

شبکه های اجتماعی در ایران، همچنان گزارش های تکان دهنده ای درباره ابعاد شیوع کورونا در کشور و ناتوانی رژیم در رسیدگی به آن انتشار می دهند. از جمله، فایل صوتی از یک پزشک ایرانی به نام دکتر خالو رییس بیمارستان علی اصغر در جلسه استانداری شیراز در ارتباط با کورونا منتشر شده که در آن آشکار  به مسئولان حکومت می گوید: ترس را به مردم منتقل کنید .مردم استان فارس دارند می‌میرند. مگر از مرگ هم بالاتر داریم؟ چرا مخفی می‌کنید؟ خسته شدیم از این‌همه کوتاه آمدن‌ها.

نائب رئیس مجلس حکومت ایران از وجود یک دولت مخفی پرده برداشت و گفت: مدیریت کشور به دست یک دولت مخفی است روحانی باید همه چیز را افشا کند و به مردم بگوید قدرت واقعی در حکومت در دست یک دولت پنهان است که مدیر واقعی کشور می‌باشد و قدرت را به دست دارد.

اکنون سالیان دراز است که مراکز قدرت متعددی در داخل ایران وجود دارد و اختیارات رییس جمهوری که ظاهرا باید در صدر امور باشد انقدر کم است که محمد خاتمی نیز پیشتر  گفته بود که رییس جمهوری در جمهوری اسلامی یک تدارکاتچی بیش نیست

مسعود پزشکیان، در مصاحبه‌ای با روزنامه “سازندگى” گفته است، همه جناح‌های حاکم مقصرند و بازی “کی بود من نبودم” پاسخگوی مردم نخواهد بود.

وی افزود:  پاسخگویی به مشکلات مردم وظیفه کسانی است که در “سایه” حرکت می‌کنند و حضوری ثابت در تصمیم‌گیری‌ها دارند.

پزشکیان گفت : «اگر به جای حسن روحانی بودم، در اولین فرصت به مجلس می‌آمدم و همه چیز را به صورت شفاف بیان می‌کردم. تا همه بدانند کاری که خاتمی باید می‌کرد و نکرد الان دیگر چیزی برای واهمه وجود ندارد .همه چیز را مردم می‌دانند و هر روز شاهد فسادهای اقتصادی فرهنگی و اخلاقی هستند . دیگر چیزی به نام ارزش در فرهنگ ایران باقی نمانده است».

وی افزود: «هر دولتی روی کار آمد عده‌ای شعار دادند بی‌عرضه است. بعد از سوی دیگر در۴۰ سالگی انقلاب از دستاوردهای انقلاب می‌گوییم. خب اگر دستاوردی داریم همین بی‌عرضه‌ها به دست آورده‌اند و اگر همه آنها بی‌عرضه‌اند که از کدام دستاورد سخن می‌گویید. یعنی این تناقض را باید حل کنیم».

وی در ادامه افشاگری خود گفت: زمانی که من وزیر بهداشت بودم ۲۵ کانون در بهداشت و درمان تصمیم می‌گرفتند. من وزیر بودم اما اختیاراتم در دست ۲۵ واحد و سازمان و ارگان دیگر بود. در بقیه وزارتخانه‌ها هم همین وضع است. شما فکر می‌کنید فرهنگ را وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی کنترل می‌کند؟ خیر مدیریت در دست سازمانی دیگر است.

پزشکیان گفت: «قدرت در دست کسانی است که نه مجلس نه رییس جمهور و نه سایر مقامات دولتی حق نظر دارند.

یک منبع مطلع نزدیک به شورای عالی امنیت ملی گفت: اگر رهبر دستور قرنطینه استان ها و شهرها را بدهد،  ستاد ملی مقابله با کورونا اقدام خواهد کرد.

حسن روحانی درسخنان دیروزش گفت:  قرنطینه نمی تواند راه حل باشد .حکومت قدرت اجرایی آن را ندارد و تلاش برای اجرای آن مشکلات بسیار بیشتری بوجود خواهد آورد.

وزیر بهداشت هم پیشتر هم گفته بود که  ما توصیه کننده هستیم و قدرت اجرایی نداریم .اینها همگی بیانگر هرج و مرج در شیوه مدیریتی حکومت ایران است.

این مقام آگاه با تکذیب مداخله این شورا در موضوع قرنطینه یا عدم قرنطینه استان‌ها و شهر‌های کشور، افزود: ما تصمیم گیرنده نیستیم این را مردم باید بدانند.