شبکه های اجتماعی: کمبود شدید وسایل ایمنی برای پزشکان و پرستاران بیمارستان ها وجود دارد

ویدئوها و  پیام‌های متعددی از کمبود انواع وسایل ایمنی و از جمله لباس های ضد ویروس، دستکش و ماسک در بیمارستان‌ها در فضای مجازی منتشر شده است حتی در خبرها آمده است که نظام پرستاری شرق گیلان فراخوان داده است که بیمارستان‌ها به ماسک، لباس و تجهیزات حفاظتی نیاز فوری دارند و از مردم درخواست کمک کرد و این موضوع باعث اعتراض مردم شده است.

کاربران در شبکه های اجتماعی نوشته اند این همه  ارسال کمک های بهداشت جهانی کجا رفته ؟

“عده ای نیز نوشته اند : همون حکومتی که امسال از جیب من و شما ۳۴۶ میلیارد تومان برای “حق بیمه طلاب و روحانیون غیرشاغل” پرداخت کرد، الان برای نیروهای متخصصی که در بیمارستان‌ها مشغول کنترل و پیشگیری از ویروس کرونا هستند، ماسک و دستکش و لباس و مادۀ ضدعفونی تهیه نمی‌کنه، و از مردم درخواست کمک مالی داره.”

در شبکه های اجتماعی نوشته شده ، پیش از شیوع کرونا، پرستاران بارها به وضعیت نامناسب استخدام و عدم پرداخت معوقات کارانه و عدم اجرای قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری اعتراض کرده بودند. اما رسیدگی نشد و اکنون با جان‌ودل در خدمت هم‌وطنان‌مان هستند.

همچنین در شبکه های اجتماعی آمده است، موسی تراب زاده قاضی تجدید نظر گیلان و از اعضای قدیمی سپاه پاسداران و فاطمه رهبر نماینده مجلس بر اثر کرونا در گذشتند.

مردم در سراسر ایران با کمبود مواد ضدعفونی مواجه اند، وزیر کار و رفاه اجتماعی حکومت در توییتری نوشت: هفته‌ای که گذشت بیش از ۳۰۰ هزار لیتر مواد ضدعفونی کننده‌ در اختیار بیمارستان‌ها و مراکز عمومی قرار گرفت.