معاون قالیباف در دوران شهرداری تهران، به اتهام جاسوسی مخفیانه اعدام شده است

عیسی شریفی قائم مقام محمد باقر قالیباف در دورانی که وی شهردار تهران بود

با شدت گرفتن وحشت رژیم از همکاری اطلاعاتی مقامات بلند پایه با کشورهای خارجی و به ویژه ایالات متحده، خبرهای تازه ای از اعدام مخفیانه پاسدارعیسی شریفی و قائم مقام محمد باقر قالیباف مشهور به جعبه سیاه در رسانه های اجتماعی منتشر شده است .

به گزارش برخی از  منابع نزدیک به اعضای شورای شهر تهران که نخواستند نامشان فاش شود گفتند که  عیسی شریفی قائم مقام محمد باقر قالیباف در دورانی که وی شهردار تهران بود در اواخر خردادماه امسال مخفیانه توسط اطلاعات سپاه به جرم “جاسوسی برای کشور متخاصم” اعدام شده است.

پاسدار عیسی شریفی از فرماندهان دوران جنگ و معاون محمد باقر قالیباف در فرماندهی نیروی هوایی سپاه بود و فرماندهی قرب نهسا(قرارگاه بازسازی نیروی هوایی سپاه پاسداران) را برعهده داشت. وی مناصبی چون معاونت لشگر ۱۴ امام حسین، معاونت پشتیبانی و لجستیک کل سپاه پاسداران و معاونت لجستیک نیروی انتظامی را نیزبرعهده داشته است.

این منبع گزارشی در ادامه گفته است: با افشاء شدن اختلاس کلان شریفی در شهرداری تهران، وی که به «جعبه سیاه شهرداری تهران» معروف بود، با پوشش “بیماری دخترش” به  سوئد فرار کرد و قصد اقامت دائم در این کشور را داشت. سازمان اطلاعات سپاه با همکاری ناجا با ترفندهای خاصی شریفی را به کشور ارمنستان کشاندند و در شهریور ۲ سال پیش  وی را در این کشور دستگیر و به تهران منتقل کردند.

دراین گزارش گفته شده است که  پاسدار عیسی شریفی با وساطت سردار محمد باقری و نفوذ سیدمسعود خامنه ای فرزند مقام رهبری به قید وثیقه بسیار کلان که توسط “گروه اصفهانی ها” تامین شده بود آزاد شد.

بسیاری از  رسانه ها ومطبوعات داخلی حکومت جرم شریفی را اختلاس کلان منعکس کرده اندو نوشتند که  شریفی با پرونده ای مشکوک، پس از فرار به خارج از کشور، توسط یکی از سرویس های اطلاعاتی خارجی به عنوان جاسوس استخدام شده است .

غلامحسین محسنی اژه ای معاون اول قوه قضاییه ۲ سال پیش  در نشست خبری پیرامون بازداشت شریفی گفته بود: « از جزییات خبر ندارم، اگر داشتم هم از بیان آن معذور بودم». اما ۲ ماه پیش وقتی در مصاحبه با خبرنگاران در مورد شریفی از او پرسیده شد؟ محسنی اژه ای گفت: «متاسفانه حضور ذهن ندارم»!

سازمان اطلاعات سپاه از ۲ سال  پیش متوجه ارتباطات مشکوک پاسدارعیسی شریفی گردید و با رصدهای پیشرفته، به اطلاعاتی دست یافت که شریفی “اخبار توانمندی های نیروی هوایی و موشکی سپاه” را با رابطین خود رد و بدل کرده است. شریفی بلافاصله دستگیر و در یکی از مراکز مخفی سپاه نگهداری می شود. در مدت بازداشت شریفی، سه نفر از رابطین وی در تهران، بوشهر و جاسک دستگیر شدند.

سال گذشته  در حالیکه حکم اعدام شریفی قطعی شده بود محمود میرلوحی عضو شورای شهر تهران که در جریان جزئیات پرونده شریفی قرار داشت، در مصاحبه ای گفته بود: «بنده به عنوان نماینده مردم از گفتن برخی موارد منع شده‌ام. نباید بپرسیم عیسی شریفی امروز کجا است؟!»

این منبع خبری می گوید: سرانجام پاسدار شریفی،  قائم مقام اسبق شهرداری تهران ملقب به جعبه سیاه  که به مدت ۱۲ سال در کنار قالیباف بود ۶ روز پیش مخفیانه اعدام گردید.

شماری  از رسانه های حکومت ایران خبر اعدام را تکذیب کردند ولی با این وجود هیچگونه گزارش جدیدی از زنده بودن عیسی شریفی در دست نیست