شرکت ایرانی: کیت تشخیص ویروس کورونا را به بازار فرستادیم و کشورهای دیگر هم خواهان آن هستند

در حالی که ایران تا مدتی پیش فاقد کیت معاینه و تشخیص کورونا بود اکنون یک شرکت ایرانی ادعای صادرات آن را دارد

مدیر توسعه کسب و کار شرکت دانش بنیان پیشتاز طب زمان ادعا کرد که  کشورهای منطقه مانند ترکیه، سوریه و عراق درخواست کیت های ایرانی را دارند.

این شرکت که  طی روزهای اخیر موفق به طراحی و ساخت کیت تشخیصی کرونا شدند اعلام کرد که پس از اخذ مجوز و تایید انستیتو پاستور ایران، این محصول ایرانی وارد بازار داخل شده است.

وحید یونسی گفت: ما نزدیک به ۶۰ محصول تشخیصی تولید و روانه بازار کردیم، ما سابقه صادرات محصولات را داریم و این محصولات را به ۲۰ کشور دنیا صادر کرده‌ایم.

در گزارشی دیگر مدیرکل راه آهن شمال ۲ از صادرات بیش از  ۱۶۲ هزار تن کالا از طریق پایانه مرزی ریلی آستارا به کشور جمهوری آذربایجان  خبرداده و گفت: این صادرات در مقایسه با سال ۹۷، حدود ۴۰ درصد رشد داشته است.

لام حسین ولدی افزود:  در سال ۹۸ مجموعاً ۳۸۸ هزار و ۲۵۷ تن کالا در پایانه مرزی ریلی آستارا حمل شده است که در حدود  ۳۸ درصد رشد داشته است.

ولدی عمده کالاهای ترانزیتی و وارداتی در پایانه ریلی آستارا را نیز مورد اشاره قرار داد و عنوان کرد: چوب، الوار، عدس، گندم و جو بوده از عمده‌ترین کالاهای ترانزیتی و وارداتی در پایانه ریلی آستارا هستند و کشور عراق هم مقصد اصلی بارهای ترانزیتی این پایانه ریلی محسوب می‌شود.

روحانی در ارتباط با همه گیری کورونا در ایران گفت:  ما باید خود را برای زندگی با این ویروس آماده کنیم تا درمان این بیماری و یا واکسن آن تهیه شود .

حسن روحانی افزود:  “باید از تجربه سراسر دنیا استفاده کنیم” و از همه صاحب‌نظران و کارشناسان می‌خواهیم به ما کمک کنند، تلاش همه‌جانبه برای ساخت واکسن و داروی ضدکرونا باید انجام گیرد.

وی گفت: در گفت و گو  با رؤسای دانشگاه‌های علوم پزشکی در استان‌های گوناگون ، نسبت به عبور از این شرایط خوش‌بین هستم و چگونگی برخورد با این بیماری در قم و گیلان به‌عنوان دو تجربه مهم است که باید از آنها استفاده و بهره‌برداری کنیم.