شرکت بازرگانی ایرانی سوء استفاده کلان مالی در وزارت بهداشت پیرامون کیت ها را تایید کرد

یک شرکت‌ ایرانی گزارش های اخیر را در مورد ابعاد فساد واردات کیت تشخیص کورونا ،توسط سپاه پاسداران و نهادهای تحت نظر رهبری را مورد تایید قرار داد.

شرکت ایرانی “ایرگان مهر” با انتشار  بیانیه ای در وب ‌سایت رسمی خود، گزارش منتشر شده در ایران اینترنشنال مبنی بر فساد وزارت بهداشت، سپاه پاسداران و دو نهاد زیر نظر رهبری برای واردات کیت کرونا از کره‌جنوبی را تایید کرد.

شبکه خبری ایران اینترنشنال هفته گذشته نامه ای از شرکت ایرگان مهر به دبیر ستاد ملی مقابله با کرونا در وزارت بهداشت منتشر ساخت  که در این نامه درباره روند رقابت سپاه پاسداران و بنیاد برکت برای بستن قرارداد با شرکت کره‌ای میکوباید به‌منظور واردات کیت تشخیص کرونا تشریح شده بود.

در بخشی از این سند رسمی ایران اینترنشنال آمده بود، در حالی که ایرگان مهر در حال مذاکره با شرکت‌ اوجی‌ورلد به عنوان واسطه کره‌ای در این واردات بود، شرکت کی‌ بی‌ سی وابسته به بنیاد برکت و از زیرمجموعه‌های ستاد اجرایی فرمان امام بدون مجوز از وزارت بهداشت وارد این معامله شد و با “استفاده از دسترسی‌های حکومتی خود” با اوجی‌ورلد قرارداد بست.

در ادامه گزارش ایران اینترنشنال امده که  سه مقام عالی‌رتبه وزارت بهداشت که هر سه از فعالیت‌های اقتصادی شرکت کی‌بی‌سی منتفع بوده‌اند در اقدامی که کاملا نمایانگر “‌تضاد منافع” است با شرکت کره‌ای به نیت سود اقتصادی قرارداد بسته‌اند.

بر اساس این  گزارش نصر‌الله فتحیان مشاور وزیر بهداشت، نایب رییس هیات مدیره کی‌بی‌سی است، اکبر برندگی معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان غذا و دارو، مدیرعامل کی‌بی‌سی است و حمیدرضا جمشیدی رییس هیات مدیره برکت است که کی‌بی‌سی وابسته به آن است.

در این گزارش نکته جالب توجه این که سند ادعایی منتشر شده از سوی مقام‌های وزارت بهداشت نشانگر توافق واردات کیت با شرکت اوجی‌ورلد در تاریخ دوم ژانویه (۱۲ دی) است، اما شرکت ایرگان مهر می‌گوید که اوجی‌ورلد در تاریخ ۳۰ بهمن آمادگی خود را برای واردات کیت به این شرکت اعلام کرده است و نمایندگان آن روز ۱۳ اسفند به ایران آمده‌اند.

در واکنش به این خبر برخی از رسانه های خبری نوشته اند که سوال بی‌پاسخ این است که اگر طبق ادعای مقام‌های وزارت بهداشت، شرکت اوجی‌ورلد به عنوان واسطه واردات از تاریخ دوم ژانویه با ایران قرارداد داشته، چطور دوباره در تاریخ ۳۰ بهمن وارد مذاکره با شرکت ایرگان مهر شده و اصولا چگونه برخلاف توافق قبلی با شرکت‌های ایرانی مانند کی‌بی‌سی وارد معامله شده است.

یک دیدگاه

  1. اگه اختلاس و رانتی اتفاق نمی افتاد باید تعجب میکردیم!!! وقتی سپا تمام کمک های جهانی که برای مقابله با کرونا به ایران ارسال شده احتکار و در انبار های خود جهت فروش در بازار سیاه ایران و ارسال به سوریه عراق لبنان یمن و …. میکند. از همین ویروس که بانی ورودش به ایران سپاه شده که احتمال زیاد با اهداف خاص اینکارو انجام داده ، چندین سال هست که سپاه کارخانه شرکت های سود بده و جاهایی که پول زیادی درونش هست از ان خود کرده . با تحریم های شدید امریکا که سپاه هم در لیست سیاه قرار دارد دسترسی انچنانی به منابع مالی ندارد ولی با فروش ماسک هایی معمولی یکبار مصرف که قبلا ۴۰۰ با ۵۰۰ تومان بود اوایل ورود کرونا دونه ای ده هزار تومان فروخته شد وای به ماسک های که از طرف کشور های دیگه به ایران اهدا شده دونه ای ۱۵۰ هزار تا ۲۰۰ هزار تومان فروخته شد یا مواد ضد عفنونی کنند و کلا تمام مواد و لوازم مورد نیاز بیمارستان ها با فروش صد برابری به پول هنگفتی رسید که خرج سوریه عراق و … بشود . در ضمن رهبر الدنگ هم که با شرکت های تحت نظر بنیاد ثروتمداران ( مثلا مستضعف ) هرجایی که بوی پول و دلار باشد مثل سگ بو میکشد و خودشود به منابع مالی میرساند

Comments are closed.