شرکت ترک در اقدام فریبکارانه، تجهیزات الکترونی اتمی اسرائیل را به ایران فروخت

 

از گزارشی که امروز افشا گردید، چنین بر می آید که دولت اردوغان در ترکیه، با زیرپا گذاشتن قطعنامه های سازمان ملل، کالاهای الکترونی ساخت اسرائیل را به حکومت اسلامی ایران منتقل ساخته است. این خبر را روزنامه اسرائیلی یدیعوت اخرونوت امروز پنجشنبه انتشار داد و نوشت که این ماجرا به طور کامل مورد بررسی و تحقیق از جانب سازمان ملل قرار گرفته است.

تجهیزات الکترونی پیشرفته ای که ترکیه از اسرائیل خریداری کرده و سپس به حکومت ایران فروخته است، از جمله کالاهایی است که طبق قطعنامه شماره ۲۲۳۱ سازمان ملل در فهرست وسائل ممنوعه قرار دارد و انتقال آن به حکومت ایران تخلف از قوانین بین المللی محسوب می شود.

این قطعنامه در سال ۲۰۱۵ در شورای امنیت به تصویب رسید و به موجب آن، هر نوع وسائلی که کاربرد در صنایع اتمی داشته باشد، برای صدور به ایران ممنوع است.

در تحقیقات سازمان ملل معلوم شد کالایی که از ترکیه به ایران رسیده، فتیله های پیشرفته الکترونی است که ممکن است در امور اتمی کاربرد داشته باشد و توسط یک کمپانی اسرائیلی طراحی و تولید شده که مرکز آن در اورشلیم است.

شرکت اسرائیلی می گوید که از این معامله بین ترکیه و ایران هیچگونه اطلاعی نداشته و اگر چنین معامله ای انجام گرفته، نشان آن است که مشتری ترک به فروشنده اسرائیلی دروغ گفته است.

سازمان ملل از اسرائیل درخواست کرده درباره این ماجرا تحقیقات گسترده و کاملی انجام دهد.

 

4 دیدگاه‌

  1. ترکیه مهمترین کشور الت دست ایران و بزرگترین حامی پنهان داعش است که قبلا برایش نفت میفروخت. . دکلهای نفتی گم شده زمان احمدینزاد تحویل داعش داده بود تا نفت عراق را استخراج و درامد ایجاد کنند.

  2. آقای اردوغان برای اینکه وجهه ای ضد اسراییلی در بین مردم ترک داشته باشه دست به این کارها میزنه-زیاد هم حرفهاش رو نباید جدی گرفت هرچند احتیاط شرط عقله

  3. این حکومتهای افراطی و بعضا نادان در خاورمیانه به جای اینکه از اسراییل یاد بگیرند و زندگی و تکنولوژی خود را به روز کنند ، دست به اقدامات مردم فریبانه و نابخردانه میزنند. مهم این است که اسراییل اگرچه کشوری کوچک ولی کشوری با فرهنگ و با درایت است. بزرگترین دمکراسی خاورمیانه در اسراییل جریان دارد . بزرگترین سکولاریسم در اسراییل جریان دارد. بزرگترین اکتشافات و تحقیقات علمی در خاورمیانه در اسراییل صورت میگیرد. نادانان با حکومتهای افراطی فقط و فقط از دمکراسی محکم و سکولاریسم اسراییل وحشت دارند چون نطفه دمکراسی همراه با دست آوردهای علمی و نیروی مستحکم نظامی و عقل و تدبیر مردم اسراییل ، نادانان را می ترساند چون خودشان نمیتوانند این نطفه را در کشورهای خود داشته باشند .

Comments are closed.