شرکت خودروسازی رنو اعلام کرد: بازار ایران را ترک میکند

شرکت خودروسازی رنو که پیشتر گفته بود بازار ایران را ترک نخواهد کرد جمعه دیروز اعلام کرد به احتمال زیاد و به دلیل اعمال تحریم های آمریکا به فعالیت‌های خود در ایران پایان خواهد داد.

به گزارش خبرگزاری بلومبرگ  مدیر اجرایی شرکت رنو روز جمعه در کنفرانسی تلفنی در مورد بررسی فعالیت این شرکت گفت: فعالیت‌های ما در ایران به دلیل تحریم های آمریکا به حالت تعلیق در خواهد آمد.

وی افزود: ما به دنبال فرصت‌های اقتصادی جدیدی هستیم. به ویژه در آفریقا که بتوانیم با حمایت جدی و افزایش تولید بازار از دست رفته ایران را جبران کنیم.

پیشتر مدیرعامل شرکت خودروسازی فرانسوی رنو اعلام کرده بود که این شرکت به رغم تحریم های آمریکا علیه ایران همچنان به حضور خود در این کشور ادامه می‌دهد و تلاش می‌کند با به کار بستن برخی تمهیدات از تحریم‌ها دور بماند.

کارلوس غوسان  روز جمعه ۲۵ خرداد در نشست سالانه با سهامداران شرکت رنو با اشاره به شرایط ایران پس از خروج آمریکا از توافق هسته‌ای گفته بود: فعالیت های خود در ایران را متوقف نمی‌کنیم  حتی اگر مجبور شویم آن را به شدت کاهش دهیم.

شرکت فرانسوی psi هم که رقیب رنو محسوب می شود و خودروهای پژو و سیتروئن را تولید می‌کند تصمیم به خروج از ایران گرفته است.

اما مدیرعامل رنو که تنها در سال گذشته ۱۶۰ هزار دستگاه خودرو به ایران فروخته است قبلا گفته بود که تلاش می‌کند همچنان در بازار ایران باقی بماند.

با تصمیم دونالد ترامپ برای خروج آمریکا از توافق برجام با ایران خطر بازگشت تحریم های آمریکا سرمایه گذاران خارجی در ایران را تهدید می‌کند.

یک دیدگاه

  1. مهربان امیر
    من از بی ثمری ۵+۱ به یک فورمول جدید رسیدم و آن این است،
    احمد نگران{احمد خمینی}+جواد خندان{جواد ظریف}=ملت سرگردان.
    ملت سرگردان=۵+۱
    احمد نگران+جواد خندان=ملت سرگردان.

Comments are closed.