شرکت ملی نفتکش ایران : احتمال اقدام تروریستی در انفجار نفتکش ایرانی در دریای سرخ می رود

شرکت ملی نفتکش ایران در گزارشی خبرداد  که بامداد امروز (آدینه) یک نفتکش ایرانی درحال حرکت  در دریای سرخ دچار انفجار در بخش بدنه شد و دو مخزن اصلی این نفتکش آسیب دیده است . که احتمال می رود  این انفجار “احتمالا بر اثر اصابت موشک” رخ داده است. خبرگزاری ایرنا نوشته است : احتمال می رود این انفجار بر اثر انجام اقدام تروریستی است .

در این گزارش امده است که این نفتکش متعلق به شرکت ملی نفتکش ایران” در دریای سرخ و در ۶۰ مایلی بندر جده عربستان سعودی دچار انفجار در دو مخزن اصلی نفت در نفتکش  ایرانی ، شده و نفت موجود در مخازن آن در حال خروج از نفتکش به دریای سرخ است.

خبرگزاری ایرنا، از احتمال عمدی بودن این انفجار خبر داده و نوشته است : کارشناسان فنی مستقر بر روی این نفتکش در حال بررسی علت انفجار هستند و احتمال می‌دهند این رخداد بر اثر انجام اقدام تروریستی باشد.

در این گزارش امده که همه کارکنان کشتی در وضعیت سالم و ایمن بوده و کشتی نیز در حال حاضر در وضعیت با ثباتی قرار دارد وتنها بدنه نفتکش اندکی آسیب دیده است که کارکنان کشتی در صدد کنترل آن هستند.

شرکت ملی نفتکش ایران  اعلام کرد: در حال حاضر “هیچ‌گونه حریقی” در این نفتکش وجود ندارد، و تصاویر منتشر شده در برخی شبکه های اجتماعی و سایت های خبری که یک کشتی دچار حریق را نشان می‌دهد متعلق به نفتکش ایرانی  نیست