شرکت نفتی روسنف از پروژه عظیم نفتی ایران خارج شد

شرکت نفتی روسنف متعلق به روسیه که پیشتر پروژه ۳۰ میلیارد دلاری را با ایران امضا کرده بود از این پروژه عقب‌نشینی کرد.

این بزرگترین شکست برای جمهوری اسلامی در زمینه دور زدن تحریم های ایالات متحده بر علیه جمهوری اسلامی در زمینه صادرات نفت به شمار می رود.

آمریکا قصد دارد فروش نفت ایران را به صفر برساند و تاکنون و از روز پنجم نوامبر برابر با سیزدهم آبان و برگشت تحریم های نفتی و بانکی ایالات متحده بر علیه جمهوری اسلامی اکثر شرکت‌های بزرگ نفتی از بازار ایران خارج شده و معاملات خود با جمهوری اسلامی را قطع کرده‌اند.

جمهوری اسلامی با امید به ادامه قرارداد ۳۰ میلیارد دلاری روسیه با ایران دلگرم بود و امید داشت که بتواند از این طریق تحریم های نفتی ایالات متحده را دور بزند.

عقب نشینی شرکت بزرگ نفتی روسیه از پروژه سی میلیارد دلاری در حالی صورت می گیرد که پیشتر حسن روحانی گفته بود که ایالات متحده نمیتواند فروش نفت ایران را به صفر برساند.

با عقب نشینی و خروج این غول نفتی روسیه از پروژه سی میلیارد دلاری نفت ایران شکست دیگری برای جمهوری اسلامی رقم میخورد و موفقیتی برای آمریکا در زمینه به صفر رساندن فروش نفت ایران به شمار میرود.

2 دیدگاه‌

  1. بله، گفتگو و سازش فایده ای ندارد، ایران باید از برجام و npt خارج شده، مانند کره شمالی سلاح هسته ای واقعی آن هم با پلوتونیم بسازد، تا زمانی که سلاح هسته ای ایران دروغی موهوم باشد هر روز با تهدید و تحریم روبه رو خواهیم بود اگرچه پیمانی مانند برجام را امضا کنیم و ۱۰۵ تعهد بدهیم، باز هم دست از سر ما بر نخواهند داشت، در سال ۱۴۰۰ دولت به دست کسانی خواهد افتاد که درک کرده باشند تفاهم در شرایط کنونی بی حاصل است و ایران باید کره شمالی و لیبی را همیشه جلوی روی خود داشته باشد

Comments are closed.