شرکت نفتی هندی- ایرانی خرید نفت از جمهوری اسلامی را در ماه اکتبر متوقف خواهد کرد

واشنگتن از متحدان خود می خواهد که در زمان اعمال تحریم های نفتی در تاریخ ۱۳ آبان سال جاری واردات نفت از جمهوری اسلامی را به صفر برسانند

پالایشگاه هندی چنای که بخشی از آن متعلق به ایران است واردات نفت از جمهوری اسلامی را قطع خواهد کرد.

شرکت هندی چنای پترولیوم از ماه اکتبر ۱۰ روز دیگر خرید و تصفیه نفت خام ایران را متوقف خواهد کرد. منابع آگاه دلیل این تصمیم را تحریم های پیش روی علیه جمهوری اسلامی عنوان کردند.

به گزارش خبرگزاری رویترز دلیل تصمیم گیری این شرکت نفتی هندی پوشش بیمه ای خود در برابر تحریم های ایالات متحده علیه جمهوری اسلامی بوده است.

شرکت بازرگانی نفت ایران نیکو از شرکت‌های تابعه شرکت ملی نفت ایران ۱۵.۴ دهم درصد از سهام شرکت شنای پترولیوم را به خود اختصاص داده است.

شرکت نفتی چین دارای دو پالایشگاه تصفیه نفت با ظرفیت ۲۳۰ هزار بشکه در روز است بنا به گزارش رویترز شرکت بیمه یونایتد ایندیا به شرکت چینی پترولیوم گفته است که بر اساس سیاست سالانه جدید که از ماه اکتبر به اجرا درمی‌آید هیچگونه پردازشی در مورد نفت خام ایران را پوشش نخواهد داد این مسئله منجر به آن شده که این پالایشگاه بارگیری نفت خود به میزان یک میلیون بشکه در روز در طول ماه اکتبر متوقف کند.

پیش از این نیز شرکت دولتی هندوستان پترولیوم به دلایل مشکلات بیمه واردات نفت جمهوری اسلامی را متوقف کرده بود.

این در حالی است که شرکت بهارات پترولیوم خرید نفت از جمهوری اسلامی را در اوایل سال جاری افزایش داده بود در نظر دارد واردات نفت را از ایران به شدت کاهش دهد.

شرکت یارا انرژی نیز برای توقف واردات نفت از جمهوری اسلامی از ماه نوامبر خود را آماده میکند در حالیکه صنایع و اچ پی سی ال انرژی پیش از این خرید نفت جمهوری اسلامی را متوقف کرده بودند

واشنگتن از متحدان خود می خواهد که در زمان اعمال تحریم های نفتی در تاریخ ۱۳ آبان سال جاری واردات نفت از جمهوری اسلامی را به صفر برسانند.