شعارهای امروز در اصفهان، رشت و گوهردشتِ کرج: «توپ،تانک، فشفشه، آخوند باید گم بشه»

گزارش تکمیلی:بر اساس فیلم های منتشر شده در فضای مجازی تظاهرات و درگیری بین مردم و نیروهای سرکوبگر حکومت تا پاسی از شب در گوهردشت کرج و شیراز ادامه داشت.

در منطقه گوهردشت نیروی سرکوبگر با شلیک گاز اشک آور قصد متفرق کردن مردم معترض را داشت.در نیمه شب نیز صدای شلیک گلوله برای ایجاد رعب و وحشت در منطقه گوهردشت کرچ شنیده میشد.

در شیراز نیز مردم شعار میدادند: شیرازی بسه دیگه غیرتت را نشون بده

ساعاتی پس از آن که برخی مقامات رژیم ایران به پیشنهاد پرزیدنت ترامپ پاسخ سردی دادند، تظاهرات پراکنده ای در چند شهر ایران رخ داد که در آن ها شعار “مرگ بر دیکتاتور” بارها تکرار شد و مردم از روحانیون حکومتی خواستار شدند به تسلط خود بر ایران پایان دهند و این ملت را به حال خود بگذارند.

گرچه زمینه بروز این تظاهرات مردمی، وخامت شدید اوضاع اقتصادی و شکست رژیم در مدیریت کشور بود، ولی یک رشته شعارهای سیاسی نیز شنیده می شد و از جمله مردم شعار می دادند: «همه به ما پیوستند، بی غیرت ها بترسند».

آنچه در هفته های اخیر در ایران رخ داده، نشان از هم پاشیدگی کامل امور کشوری و ناتوانی رژیم در تامین اساسی ترین نیازهای ملت است.

بسیاری از تظاهرکنندگان امروز در اصفهان کسبه بودند که به ویژه علیه افزایش نجومی بهای ارزهای خارجی شعار می دادند. ولی در کنار آن این شعار نیز شنیده می شد “فلسطین را رها کن، فکری به حال ما کن”. همچنین شعارهایی در حمایت از شاه فقید ایران و شاهزاده رضا پهلوی شنیده می شد.

تظاهرکنندگان از جمله شعار می دادند “نه غزه، نه لبنان، جانم فدای ایران”.

آگاهان می گویند که رسیدن بهای ارز به نرخ دوازده هزار تومان، نشان اعلام برائت مردم از رژیم فاسد کنونی و ابراز عدم اعتماد به شیوه های اقتصادی و سیاسی آن است.

همچنین کمبود آب در ایران و حتی کمبود برق در اوج گرمای تابستان، همراه با گزارش ها از دزدی ها کلان، بخشی از سران رژیم، در گزارش ها آمده است که رژیم ایران آب خوزستان را به کویت می فروشد و پول آن را برای حزب الله لبنان می فرستد.

این خبر که در وبگاه “آمد نیوز” انتشار یافته، هنوز از منابع بیطرف مورد تائید قرار نگرفته است. در این وبگاه همچنین آمده است که مجتبی خامنه ای فرزند پرقدرت علی خامنه ای تعداد زیادی از شمش های طلا را که متعلق به صدام حسین بوده به یک تاجر هندی فروخته است.

همین وبگاه همچنین نوشته است که فساد مالی گسترده ای در صفوف پلیس راه در حکومت جریان دارد.

در تظاهرات رشت و گوهردشت کرج نیز مردم خواهان بازگشت رژیم پهلوی و برانداختن حکومت فاسد کنونی بودند. آن ها مرتبا فریاد می زدند “رضا شاه، روحت شاد”.

علی مطهری نایب رئیس مجلس در اظهاراتی، گناه هرج و مرج اقتصادی و همچنین بازگشت تحریم های آمریکایی را متوجه رفتارهای رژیم دانست و از جمله گفت که آن ها وقتی مرتبا موشک هوا می کنند، این مجازات ها و این وضع را برای مملکت و ملت به وجود می آورند.

علی مطهری در سخنان خود گفت: «مقصران وضع فعلی افرادی هستند که با هوا کردن موشک، نگذاشتند برجام اجرا شود». اشاره او به ده ها آزمایش های موشکی از جانب سپاه پاسداران در دو سال اخیر بود که دنیا را به خشم آورد و موجب نگرانی شد.

کانون اصلی آغاز تظاهرات اعتراضی در محله شاپور جدید بود که اعتصاب از آنجا آغاز شد و به نقاط دیگر سرایت کرد. در یک فیلم کوتاه که در شبکه های اجتماعی قرار گرفت، دیده می شود که مردم خشمگین برخی ساختمان های حکومتی را آتش زده اند.

این تظاهرات در حالی بروز کرده که اعتصاب کامیون داران، به ویژه در اصفهان همچنان ادامه دارد و در بنادر ایران و شهرهای دیگر کشور نیز به خوبی تاثیرگذار بوده و بحران و کمبود را بیشتر کرده است.

2 دیدگاه‌

  1. رضا شاه، روحت شاد: آخوند باید گم بشه

    آیا مبارزه مابین شاه و شیخ بالواقع انقلاب نوینی را در ایران بناء خواهد زد و یا روح همواره به روحانیت تعلق مطلقه را دارد؟

  2. زمانی که اتحاد جماهیر شوروی به بن بست اقتصادی رسید، حاکمیت خود امکان یک فروپاشی کنترل شده را از داخل داد؛ بگونه ای که عناصر فاسد و ناکارآمد حکومت کشته شده و افراد پاکدست و کارآمد برای آینده کشور حفظ شدند.
    درنتیجه این سیاست، پس از یک دوره نزدیکی فدراسیون روسیه به غرب (دوران بوریس یلتسین) و دلزدگی مردم از آن روند، ولادمیر پوتین فرصت یافت تا مجددا مسیر قبلی را احیا و با پرهیز از اشتباهات گذشته ادامه دهد.
    حتی شاه نیز از همین تکنیک استفاده کرد و بجای روبرو شدن با مردم ترجیح داد تا با مدارا کردن و کنار کشیدن زود هنگام سرنوشت حکومتش را به آینده بسپارد؛ و نتیجه این سیاست درست نیز محبوبیت مجدد سلطنت پهلوی است.
    اگر ذره ای عقلانیت در حکومت ابله جمهوری اسلامی بود (که نیست) میتوانست از تکنیکی مشابه بهره برده و آینده حکومت را به موج سینوسی تاریخ بسپارد؛ و مانند صدام خود و خانواده هایشان را برای به مرگ و نیستی نینداخته و حکومتشان را برای همیشه به زباله دان تاریخ نیندازند.

Comments are closed.