شعار بازنشستگان:نه مجلس نه دولت نیستن به فکر ملت. دشمن ما همین جاست دروغ میگن آمریکاست

به دنبال فراخوان های مردمی در چند شهر ایران برای تجمع اعتراضی بازنشستگان صبح امروز تجمعات مختلفی در چند شهر ایران برپا گردید و بازنشستگان با در دست داشتن پلاکاردهایی نسبت به وضعیت معیشتی خود و پایین بودن حقوقشان با سردادن شعارهایی اعتراض نمودند.

بازنشستگان شعار می دادند:نه مجلس نه دولت نیستن به فکر ملت- دشمن ما همین جاست دروغ میگن آمریکاست – حاصل کار دولت غارت پول ملت

بازنشستگان همچنین با در دست داشتن دست نوشته هایی نسبت به حقوق ناچیز خود و مخارج سرسام آور و تورم افسار گسیخته اعتراض کردند.

همزمان با تجمع سراسری بازنشستگان تامین اجتماعی در شهرهای مختلف ایران نیروهای امنیتی و انتظامی حکومت به معترضین یورش برده و شمار زیادی از آنان را بازداشت کردند .

در ادامه این گزارش آمده است که جو امنیتی شدید ی در مقابل وزارت کار، محل تجمع معترضین ایجاد شده و هنوز آمار دقیقی از بازداشت‌ها منتشر نشده است.

خبرگزاری ایلنا نیز در این باره گزارش داده که این تجمعات در کلان شهرهای ایران از جمله  تهران،  کرمانشاه،‌ تبریز و مشهد انجام گرفته است. همچنین تصاویری از این تجمع‌ها در بهشهر، اردبیل، اصفهان و سایر شهرها نیز در رسانه‌های اجتماعی در حال انتشار است.

علی خامنه ای در روزهای گذشته طی سخنانی ضمن اذعان به شرایط بد اقتصادی مردم اما برای فرار از پاسخگویی و سلب مسئولیت از خود گفت که او طرحی را برای برون رفت از شرایط وخیم اقتصادی به دولت داده اما آنها آن را اجرا نمی کنند.