شعله های خودسوزی “دختر آبی” همچنان در داخل ایران زبانه می کشد و در خارج نکوهش می شود

فدراسیون بی‌المللی فوتبال”فیفا” درواکنش به مرگ سحر خدایاری معروف به دختر آبی گفت:  از این تراژدی آگاه و عمیقا متاسف است.طرفداران فوتبال در سراسر جهان نیز با هشتگی به نام “بلوگرل” به سوگ دختری نشسته‌اند که روزی “با عشق تیم استقلال به ورزشگاه آزادی رفته بود”.

خبر مرگ سحر خدایاری، دختری که به خاطر علاقه اش به تیم فوتبال استقلال، به دختر آبی مشهور شده بود،و هم چنان  با واکنش های زیادی در داخل و خارج از کشور همراه است .

فدراسیون بی‌المللی فوتبال(فیفا) درواکنش به درگذشت سحر خدایاری معروف به دختر آبی به ایران اینترنشنال اعلام کرد که از این تراژدی آگاه و عمیقا متاسف است.

در واکنش به خودسوزی دختر مردم هنگ کنگ در کف خیابان به حمایت از مرگ  دختر آبی به پا خواستند.

زمانی که مردم ایران در خواب هستند، وضعیت به گونه‌ای شده که مردم کشورهای دیگر اعتراضات خیابانی مردم ایران را بر عهده گرفته‌اند.

علی کریمی، بازیکن پیشین تیم ملی فوتبال ایران، نیز در باره دختر ابی نوشت : «زنان سرزمین ما، خیلی وقت‌ها خیلی مَردَن. تا اطلاع ثانوی استادیوم ” ممنوع”»

در صفحه‌ای با نام کاربری FLAF در توییتر که به دست هواداران فوتبال اداره می‌شود در واکنش به مرگ سحر نوشته شده که مرگ “دختر آبی” فراخوانی برای تحریم دیدار بازی‌های فوتبال در ایران تا زمانی که زنان نیز اجازه ورود یابند را پدید آورده است.

رائول کالواپالا از هیأت تحریریه “یو‌ آو نیوز” در توییتی می‌پرسد: «جرم او چه بود؟ این که طرفدار فوتبال است او این که فیفا ایران را با این ممنوعیت “قرون وسطایی” هنوز از حضور در همه رقابت‌های بین‌المللی منع نکرده “مایه تعجب” می‌داند».

در ارتباط با خبر خودسوزی دختر ابی از شبکه‌های خبری “سی‌ان‌ان” و “بی‌بی‌سی” گرفته تا روزنامه‌های “واشنگتن‌پست”، “گاردین” و خبرگزاری‌های آسوشیتدپرس، رویترز و فرانسه همه از این موضوع گزارش داده‌اند و ابراز تاسف کرده اند

خبرگزاری آسوشیتدپرس و بخش‌های آلمانی و انگلیسی‌ دویچه وله نیز به مرگ سحر پرداخته‌اند .

یک دیدگاه

  1. جالب است که خود استقلال هنوز هیچ بیانیه ای نداده و از هوادار خود حمایت نکرده. اگر مدیران استقلال یک نامه مکتوب به قاضی می داند و در خواست عفو بر اساس رفعت اسلامی می داند شاید این مظلوم خودسوزی نمی کرد منتهی اشتباه خود این بانو بوده که هوادار یک تیم حکومتی است و این دو تیم پایتخت شده اند ابزار حکومت. جالبتر اینکه بازیکنان تراکتور اذربایجان اصل قضیه را لو دادند و بیانیه هم جهت حمایت از بانوان صادر کردند. در مورد مشابه علی دایی ترک بود که شجاعت به خرج داد و عویت مدیرعامل سایپا را لو داد. بازهم گلی به جمال شجاعت ترک.

Comments are closed.