شلیک راکت از غزه به اسرائیل و واکنش به آن

همزمان با افزایش تنش‌ها میان اسرائیل و گروه های ترور فلسطینی‌ بر سر مسجدالاقصی، تروریست های فلسطینی در غزه شامگاه گذشته(دوشنبه) به سوی جنوب اسرائیل راکت شلیک کردند.

طی روزهای گذشته در اسراییل این انتظار بود که از سوی غزه و گروه های تروریستی به ویژه جهاد اسلامی حمله ای به اسراییل صورت گیرد.

این نخستین بار پس از هفت ماه آرامش نسبی بود که از غزه به اسرائیل راکت شلیک شده است.

ارتش اسرائیل اعلام کرد که سامانه گنبد آهنین را برای رهگیری راکت فعال کرد.

به گزارش شبکه کان اسرائیل، به صدا درآمدن آژیر خطرِ حمله راکتی، در حالی که یهودیان در عید مذهبی پسح هستند، نگرانی مردم نسبت به تکرار راکت‌پرانی‌ها و وسیع‌تر شدن درگیری‌های دو طرف را در پی آورده است.

دقایقی پس از نیمه شب جنگنده های اسرائیلی حملاتی به غزه صورت دادند که کشته و زخمی در پی نداشته اما سخنگوی حماس اعلام داشت که در این حمله توانسته اند به جنگنده های اسرائیلی آسیب برسانند.

گفتنی است هیچ گروهی تاکنون مسئولیت حمله راکتی شب گذشته به جنوب اسرائیل را بر عهده نگرفته است اما رسانه ها اعلام داشتند که جهاد اسلامی عامل این حمله بوده است.

جهاد اسلامی آزادی فلسطین یکی از گروه های تروریستی مزدور رژیم ایران است که طی سال های گذشته با حمایت های مالی گسترده رژیم اسلامی در غزه به فعالیت های تروریستی خود پرداخته است.