شماری از جوانان بلوچ نیز به نام ” مبارزان بلوچ ایران ” از مردم سیستان و بلوچستان خواسته اند که  خود را مسلح کنند

در درگیری های روز گذشته نیروهای امنیتی با مردم سراوان جوانان بلوچ پادگان سپاە را محاصرە کردە و خواستار مجازات میدانی قاتلان ٣٧ جوان سوخت بر شده بودند ، که  سپاە نیز  از پاسخگویی سرباز زدە و با تیراندازی به سوی آنان  مردم را ناچار بە عقب نشینی کرد.

در ادامه این گزارش از انتقال صدها خودرو یگان ویژه و سپاه پاسداران از زاهدان و دیگر شهرها به سوی سراوان خبر می دهند.

نیروی انتظامی نیز اعلام کرده است که  شلیک به مردم کار آن‌ها نبوده و سپاه پاسداران هم در این راستا سکوت کرده است

در دو روز گذشته ، برخی گزارش‌ها از تسخیر فرمانداری سراوان به دست مردم حکایت داشت . با این حال  مسئولان حکومتی از جمله نمایندگان مجلس ادعا کردند  که این اتفاق رخ نداده است.

شلیک به سوی سوخت‌بران بلوچ در حالی اتفاق افتاده که هفته گذشته فرمانده سپاه پاسداران از اجرای “طرح رزاق” برای سوخت‌بران خبر داده بود.

براساس طرح جدید سپاه، جایگاه‌های سوخت در معابر مرزی ایجاد می‌شود و فروش سوخت به پاکستان صورت رسمی به خود خواهد گرفت. در طرح سپاه تنها مرزنشینانی که در فاصله ۲۰ کیلومتری از مرز سکنی دارند می‌توانند در طرح رزاق فعال شوند. این در حالی است که بسیاری از سوختبران عمدتا افراد فقیر در حاشیه شهرهای کوچک هستند که فاصله شان از مرز بیش از ۲۰ کیلومتر است.

فعالان بلوچ معتقدند که طرح رزاق به صورت رسمی فروش سوخت را در اختیار سپاه پاسداران قرار می‌دهد و این نیروی نظامی از منافع آن به عنوان درآمد اختصاصی خود بهره خواهد برد.