شماری از خانواده های زندانیان سیاسی نیز خواهان کناره گیری خامنه ای از رهبری رژیم ایران شدند

شماری از  خانواده های زندانیان  سیاسی در نامه ای به گزارشگر ویژه سازمان ملل، خواهان استعفای خامنه‌ای رهبر حکومت اسلامی ایران شدند. مخالفت با ادامه حکومت علی خامنه ای، در ماه های اخیر گسترش می یابد و تا کنون ده ها نفر به جرم امضای طوماری در این زمینه، به زندان منتقل شده اند.

به گزارش وبسایت “کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی”  خانواده و بستگان تعدادی از بازداشت‌شدگان فعالان سیاسی در اعتراض به وضعیت نامشخص و خطر سلامت آن‌ها در زندان به جاوید رحمان، گزارشگر ویژه شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد در امور ایران، شکواییه نوشتند.

شماری از این  فعالان سیاسی پیشتر  در حمایت از کمال جعفری‌یزدی،‌ استاد دانشگاه، که به اتهام “تلاش برای براندازی”، “توهین به رهبری” و “تبلیغ علیه نظام” دادگاهی و‌ به ۱۳ سال حبس محکوم شده بود. مقابل ساختمان دادگستری مشهد تجمع کرده بودند، که توسط نیروهای امنیتی بازداشت شدند.

در این گزارش امده است که خانواده این زندانیان سیاسی همچنین از جاوید رحمان خواسته‌اند تا برای پایان دادن به “رهبری علی خامنه ای ” ،”نقض حقوق بشر” و “تهدید و بازداشت‌های غیرقانونی معترضان” از سوی جمهوری اسلامی اقدام کند.

به گزارش خبرنگاران بدون مرز خبرنگار، مرضیه امیری، خبرنگار روزنامه شرق ۴ ماه پیش  در تجمع روز جهانی کارگر بازداشت شد، به ده سال و نیم زندان و ۱۴۸ ضربه شلاق محکوم شده است.

گفتنی است مقام‌های قضایی جمهوری اسلامی هنوز واکنشی به این خبر نشان نداده‌اند .

به گزارش کمپین حقوق بشر کیومرث مرزبان، طنزنویس، به ۲۳ سال زندان محکوم شده است

محمدحسین آقاسی، وکیل کیومرث مرزبان،گفت :  آقای مرزبان سال گذشته که برای دیدار مادر بزرگش به ایران بازگشته بود  توسط اطلاعات سپاه با ۵ اتهامِ ارتباط با دولت متخاصم، اهانت به مقدسات، اهانت به رهبری، اهانت به مسئولان نظام، و اجتماع و تبانی علیه نظام” بازداشت و به  بیش از ۲۳ سال حبس محکوم شده است.

یکی از اعضای سندیکای شرکت واحد به پنج سال زندان محکوم شد

حسن سعیدی، عضو سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه  به اتهام عضویت در گروه‌های سیاسی و اجتماعی و شرکت در تجمع روز جهانی کارگر در مقابل مجلس ابه پنج سال حبس محکوم شده است.

3 دیدگاه‌

  1. ما خواهان عوض شدن پالون خر نباید باشیم، رژیم اسلامی بایستی در کل به پایین اورده شود و به زباله دان تاریخ انداخته شود.

  2. من به عنوان یک زن ایرانی به زنان شجاع و مبارز ایران افتخار میکنم.

    ای شیرزنانی که با شجاعت تمام خواسته هایتان را بیان کرده و میکنید، ایا فقط برکناری خامنه ای دلیل مبارزه جانبازان شما بوده است؟

    تمنا دارم که قبل از هرسخن و تصمیمی خوب فکر کنید.

  3. اینها ایران و ایرانیان ا با مرگ تدریجی دارند از بین میبرند.

    در ضمن همینطور شنیده ام که جنگلهای زیبای زاگرس در حال سوختن ول شده است و کسانی را که به کمک رفته اند دستگیر میکنند. همین کارها را بعد از سیل های عمدیشانچند ماه پیش هم کردند.

Comments are closed.