شماری از نمایندگان مجلس می خواهند آقازاده ها را از آمریکا و اروپا به ایران بازگردانند

پس از آن که بخشی از ابعاد مهاجرت و یا اقامت آقازاده ها در آمریکا و کشورهای دیگر افشا شد، اکنون برخی مقامات رژیم می کوشند این لکه ننگ را از پیشانی حکومت بزدایند و آقازاده ها و خویشاوندان سران رژیم را که در کشورهای مرفه جای خوش کرده اند، به ایران بازگردانند.

سخنگوی کمیسیون امنیت‌ ملی رژیم، حسین نقوی حسینی گفت: خانواده های مسئولان کشور از جمله افراد سیاسی و حرفه‌ای اعم از همسر و فرزندان باید به داخل کشور برگردند.

در گزارش های پیشین گفته شده بود که بسیاری از این افراد، با پول هایی که از بیت المال ایران دزدیده اند، زندگی مجللی در ایالات متحده، کانادا و یک کشورهای اروپایی برای خود به وجود آورده اند.

حتی در کشورهایی مانند ترکیه، آذربایجان و گرجستان، که کشش کمتری برای ایرانیان به هدف اقامت در آن کشورها دارند، برخی از مقامات حکومت و بستگان آن ها سرمایه گذاری های کلانی انجام داده اند. بخشی از این سرمایه گذاری، خرید املاک و حتی هتل و کارخانه بوده است.

همچنین شمار زیادی از فرزندان افراد پرقدرت حکومت، ظاهرا به نام آن که دانشجو هستند، در ایالات متحده زندگی مجللی برای خود فراهم دیده اند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، حسین نقوی‌حسینی، سخنگوی فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس  از تدوین طرحی برای بازگرداندن اعضای خانواده‌های مسئولان ایران به این کشور خبر داده و گفت: در ماده واحده این طرح ذکر شده است اعضای درجه یک خانواده مسئولان کشور از جمله سیاسی و حرفه‌ای اعم از همسر و فرزندان باید به داخل کشور برگردند، در غیر این صورت سه ماه پس از تصویب این قانون اگر این اتفاق نیفتاد آن مسئول باید از سمت خود استعفا بدهد.

وی افزود: همچنین در تبصره ماده واحده این طرح نیز ذکر شده است مامورین دولتی و دانشجویانی که بورسیه تحصیلی وزارت علوم هستند و اساتیدی که فرصت مطالعاتی دارند از این قانون مستثنی می‌شوند.

مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا پیشتر از پیگیری موضوع حضور فرزندان مقامات ایرانی در آمریکا خبر داده و گفته بود با پول مردم ایران خانواده و فرزندانشان را برای تحصیل به امریکا می فرستند.

واشنگتن‌تایمز پیشتر در گزارشی نوشته بود  علی لاریجانی رییس مجلس حکومت ایران که آمریکا را بزرگترین تهدید برای همه جهان خوانده بود، دخترش فاطمه اردشیر لاریجانی در دانشگاه پزشکی کلولند که یکی از بهترین دانشکده‌های پزشکی تحصیل می‌کند.دکتر اردشیر لاریجانی در دانشگاه‌های آمریکا تحصیل کرده و از فرصت بازارهای شغلی آمریکا بهره‌مند شده‌اند.عیسی هاشمی دانشجوی دکترای دانشکده روانشناسی حرفه‌ای شیکاگو، شعبه لس آنجلس فرزند  معصومه ابتکار مشاور تسخیر کننده سفارت آمریکا . احسان و نیلوفر نوبخت، در دانشکده های  پزشکی  واشنگتن . علی فریدون مهندس ارشد در یک کمپانی آموزشی در نیویورک ، برادرزاده حسن روحانی . علی اکبر صالحی رییس سازمان انرژی اتمی ایران فارغ التحصیل  از دانشگاه ماسوچوست . امیر سلامی، پسر پاسدار حسین سلامی، جانشین فرماندە کل سپاە پاسداران کە به خرج ملت ایران در قبرس تحصیل کرده و اکنون دارای گرین کارت آمریکاست و در سن دیگو کالیفرنیا جواهر فروشی دارد.

در پایان این گزارش آمده است: «وزارت خارجه آمریکا باید فهرست فرزندان مقام‌های ایران را که در آمریکا زندگی می‌کنند، نگه دارد. حضور آنها در آمریکا یک امتیاز است نه یک حق. واشنگتن نباید گناه پدران را به نام پسران بنویسد».

یک دیدگاه

Comments are closed.