شماری از کنشگران مدنی کُردستان: صداوسیما کی می خواهد به چهار دهه نفرت‌پراکنی علیه کردها پایان دهد؟؟؟

جمعی از فعالین مدنی، سیاسی و روزنامه‌نگاران کردستان با انتشار بیانیه ای نسبت به انتشار “اخبار کذب و نفرت‌پراکنی” علیه شهروندان کُرد در صداوسیمای رژیم ایران واکنش نشان داده و خواهان پایان دادن به این روند شدند.

در این بیانیه  ضمن گوشزد کردن نیاز به عذرخواهی از شهروندان کُرد نوشته اند، «چنانچه خطای رسانه‌ای از نوع توهین و به طور مکرر و هدفمند در یک پروسه زمانی بلندمدت اصالت و فرهنگ ملتی را مورد هدف قرار دهد خطا و پروژه‌ای هدفمند و عمدی و آگاهانه است.»

در بخشی از این بیانیه آمده است: «خطا و اشتباه غیر عمد در رسانه‌های جمعی محتمل و البته مستلزم اصلاح و در صورتی که این خطای غیر عمد توهین به ملتی باشد نه تنها اصلاح بلکه عذرخواهی رسمی الزامی است. چنانچه خطای رسانه‌ای از نوع توهین و به طور مکرر و هدفمند در یک پروسه زمانی بلند مدت اصالت و فرهنگ ملتی را مورد هدف قرار دهد خطا و پروژه ای هدفمند و عمدی و آگاهانه است.»

هفته گذشته یک خلبان با حضور در برنامه “انتهای الوند” شبکه دو صداوسیمای حکومت ایران مدعی شد که «در کردستان ما پرواز می‌کردیم با یک سری ضدانقلاب و اشرار درگیر بودیم. می‌گفتند گوشت خلبان کبری را کُردها کیلویی ۵۰۰ میلیون تومان می‌خرند». توهین هایی که اعتراض جلال محمودزاده، نماینده مهاباد در مجلس را بدنبال داشت او  طی نامه‌ای به عبدالعلی علی ‌عسکری،‌ رئیس سازمان صداوسیما وابسته به خامنه ای خواهان برخورد با عوامل تهیه و پخش این برنامه و عذرخواهی از شهروندان کُرد شد.