شمار جانباختگان روزانه کرونا هر روز بالاتر می‌رود و در میان واکسینه شدگان نیز مرگ و میر چندین برابر سایر کشورها است

اعتراض های مردمی در ایران به علت نبود واکسن و گسترش بیماری و عدم رعایت موازین بهداشتی با شدت بیشتری ادامه دارد و در همان حال که هر روز درصد مبتلایان و فوت شدگان بالا می رود، بیمارستانها به دشواری می توانند بیماران بیشتری را برای بستری شدن بپذیرند و آن ها را به خانه باز می گردانند.
از همه وخیم تر آن که در روزهای اخیر فاش شده که به برخی از بیماران، در ازای دریافت مبالغ کلان، واکسن تقلبی تزریق شده و یا واکسن هایی از قبیل سینوفارم که احتمالا تاریخ مصرف آن به پایان رسیده بود.

علت سوم نیز می‌تواند فاصله زیاد بین دو تزریق باشد که علت آن عدم دسترسیِ به موقع، به واکسن برای تزریق دوز دوم بوده است.

وزارت بهداشت اعلام کرد که شمار قربانیان کرونا فراتر از صد هزار و هشتصد نفر بوده، ولی منابع آگاه آمار واقعی را بیش از دو برابر این اقلام می دانند.

یک منبع خبری گفت که مقایسه شمار فوت شدگان سال های اخیر با زمانی که کرونا وارد ایران شده، نشان می‌دهد که در این بازۀ زمانی، شمار فوت شدگان بالاتر از ۲۵۰ هزار تن بیشتر از دوره پیش بوده که بی تردید به ویروس کرونا نسبت داده می شود.

خود مقامات وزارت بهداشت پیشتر نیز اعتراف کرده بودند ارقامی را که در اختیار مقامات سازمان جهانی بهداشت قرار داده اند، جعلی و بسیار پائین تر از اعداد واقعی بوده است.

وزارت بهداشت روز گذشته (یکشنبه) اعلام کرده بود که شمار فوت شدگان شبانه روز گذشته ۶۸۴ نفر بوده است. حتی از ارقامی که هر روز توسط وزارت بهداشت انتشار می یابد، مشاهده می شود که شمار جان باختگان، تقریبا هر روز بالاتر می رود.

با این همه، رقمی که در باره روز گذشته انتشار یافت، رکورد تازه ای از شمار جانباختگان یک شبانه روز به جای می‌گذارد. تنها در دو شهر بزرگ تهران و مشهد، روزانه دویست نفر بر شمار جانباختگان افزوده می‌شود.

در اهواز نیز اعلام شد که شمار جانباختگان روزانه در استان خوزستان ۵۴ درصد بالاتر رفته است. آمار دیگری که از جانب وزارت بهداشت در مورد شمار فوت شدگانی منتشر شده که هر دو دوز واکسن را دریافت کرده بودند، نشان می‌دهد که آمار آن بیش از ده‌برابر کشورهای دیگر بوده است. بی‌تردید این خبر دردناک نشان از جنایت دیگری دارد که رژیم علیه مردم ایران و سلامت جان آنان مرتکب شده است.

آخوند رئیسی در سخنان خود در مجلس و اظهارات دیگر، به صورت غیرمستقیم گفته است که مردم ایران باید همچنان در انتظار واکسن بومی باشند و این در صورتی است که خود دست اندرکاران اعتراف می کنند که حکومت فاقد زیرساخت‌های صنعتی و ماشین آلات لازم برای تولید انبوه واکسن می‌باشد.

فرماندهان سپاه پاسداران ادعا کرده بودند که در مبارزه با کرونا و تولید واکسن آنقدر موفق بوده‌اند که مردم جهان باید بیایند و از رزیم ایران یاد بگیرند.

در شبکه های اجتماعی مردم می‌پرسند که اگر رژیم ادعا می‌کند که با چین و روسیه و برخی کشورهای دیگر این همه روابط دوستانه دارد، چگونه است که آن دو کشور حاضر نشده‌اند واکسن کرونا را به حد کافی به ایران بفروشند؟