شمار جان باختگان کورونا در ایران از مرز ۵۰ هزار تن گذشت

وزارت بهداشت خبر داد:  از ظهر روز گذشته تا امروز(شنبه)، ۳۲۱  تن جان باختند و ۱۲۱۵۱ تن دیگر مبتلا شدند .

سیما لاری گفت : در۲۴ ساعت گذشته تاکنون،  « ۳۲۱ تن از مبتلایان جان دادند، که حدود ۳۷ تن از روز قبل بیشتر شده است و آمار جان باختگان این بیماری به ۵۰ هزار و ۱۶ تن رسیده است.

او افزود: « در شبانه روز گذشته  تاکنون ۱۲۱۵۱ تن دیگر به کورونا مبتلا شدند که حدود ۱۱۹۰ تن از روز قبل بیشتر شده است و در مجموع به یک میلیون و ۲۸ هزار و ۹۸۶ تن رسید.

خانم لاری گفت: حال ۵۸۱۷تن از بیماران بسیار وخیم  است.

او افزود:  در حال حاضر ۶۴ شهرستان در وضعیت قرمز، ۲۷۸ شهرستان نارنجی و ۱۰۶ شهرستان در وضعیت زرد قرار دارند

در ادامه این خبر نادر توکلی معاون درمان ستاد مقابله با کورونای تهران، نیز  گفت: «روند ابتلا به کورونا در تهران، ثابت است و کاهش قابل ملاحظه ای نداشته است».

او افزود: «نشست‌ها و جمع‌های دوستانه و خانوادگی، یکی از عوامل اصلی شیوع ویروس کورونا در زمستان است که نمی‌توان با دستورالعمل و بخشنامه آن را کنترل کرد، بلکه این موضوع به فرهنگ سازی مربوط می‌شود و ما باید مردم را متقاعد کنیم و از خطرات این رفتار برای آنها بگوییم».

توکلی گفت: روند بیماری در تهران ثابت است و خیلی کاهش قابل ملاحظه‌ای نداشته است.

دکتر محمد فتحی رئیس دانشگاه علوم پزشکی البرز، نیز درباره آخرین وضعیت کورونا در این استان گفت: «از دیروز تا امروز ۱۴ آذر ماه،  ۷۷ بیمار با علائم کوئید- ۱۹ در مراکز درمانی استان بستری شده‌اند».

او افزود: «متاسفانه در ۲۴ ساعت گذشته ۱۵ بیمار کووید ۱۹ جان خود را از دست داده‌اند و مجموع جانباختگان این بیماری در استان به  ۲۳۶۱ نفر رسیده است».

همچنین روح‌الله حسینی مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، نیز  گفت: «از ابتدای شیوع بیماری کووید۱۹ تاکنون در استان فارس، ۲۶۱۷ نفر به دلیل ابتلا به این بیماری، فوت کرده‌اند».