شمار جان باختگان کورونا در ایران  از ۴۲ هزار تن گذشت

وزارت بهداشت خبر داد:  از ظهر روز گذشته تا امروز(سه شنبه)، ۴۸۲ تن جان باختند و سیزده هزار و ۳۵۲ تن  مبتلا شدند

سیما لاری گفت : در۲۴ ساعت گذشته تاکنون،  « ۴۸۲ تن از مبتلایان جان دادند، که حدود۴ تن از روز قبل کمترشده است و آمار جان باختگان این بیماری  به ۴۲ هزار و ۴۶۱ تن رسیده  است.

او افزود: « در شبانه روز گذشته تاکنون  ۱۳۳۵۲ تن دیگر به کورونا مبتلا شدند که حدود  ۲۹۹ تن  از روز قبل بیشتر شده است و در مجموع به ۷۸۸ هزار و ۴۷۳ تن رسید.

لاری  گفت: حال  ۵۶۹۱ تن از بیماران بسیار وخیم است.

در ادامه این خبر،  هادی زارعی، شهردار بجنورد، از افزایش صد درصدی شمار جان‌باختگان کرونا در این شهر این شهر نسبت دو هفته قبل خبر داد.

زارعی گفت که در دو هفته اخیر، شمار جانباختگان کورونا که در قبرستان مرکز استان خراسان شمالی خاکسپاری شده‌اند نسبت به سایر متوفیان دو برابر شده است.

همچنین رضا نجاتی، سخنگوی ستاد مقابله با کورونا در استان خوزستان نیز خبرداد که  جزییات طرح جامعه مقابله با کورونا در ۱۵۰ شهر و شهرستان هنوز به خوزستان ابلاغ نشده است.

عدم ابلاغ جزییات طرح جدید مقابله با کورونا به استان خوزستان و دیگر استان‌ها در حالی است که مقام‌های ستاد ملی مقابله با این بیماری از جمله رحمانی فضلی وزیر کشور و علیرضا رئیسی سخنگوی آن از اجرای طرح جدید مقابله با این ویروس  از شنبه آینده خبر داده‌اند.

سخنگوی ستاد مقابله با کرونای خوزستان با اشاره به اینکه یک شیوه‌نامه جدید توسط ستاد ملی کرونا در هفته جاری به تصویب رسید که مقرر شد بررسی‌های بیشتری روی طرح صورت گیرد و سپس به ستادهای استانی ابلاغ شود و از سوی دیگر روز دوشنبه نیز کلیات طرح جامع مقابله با کورونا توسط سخنگوی ستاد ملی اعلام شد که حدود ۱۵۰ شهر و شهرستان شامل این طرح خواهند شد.