شمار جان باختگان کورونا در ایران از ۴۵ هزار تن فراتر رفت 

وزارت بهداشت خبر داد:  از ظهر روز گذشته تا امروز(دوشنبه)، ۴۵۳ تن جان باختند و  ۱۲۴۶۰ تن  دیگر مبتلا شدند

سیما لاری گفت : در۲۴ ساعت گذشته تاکنون،  «  ۴۵۳ تن از مبتلایان جان دادند، که حدود ۲۲ تن از روز قبل بیشتر شده است و آمار جان باختگان این بیماری به ۴۵ هزار و ۲۵۵ تن رسیده است.

او افزود: « در شبانه روز گذشته تاکنون ۱۲۴۶۰ تن دیگر به کورونا مبتلا شدند که حدود ۵۹۳ تن از روز قبل بیشتر شده است و در مجموع به   ۸۶۶ هزار و ۸۲۱ تن رسید.

لاری  گفت: حال ۸۱۲   تن از بیماران بسیار وخیم است.

او افزود: ۳۱ استان کشور در وضعیت قرمز و زرد و نارنجی قرار دارد

در ادامه این خبر، غلامرضا خادمی، رییس بخش مراقبت‌های ویژه کودکان بیمارستان اکبر مشهد، فاش ساخت: «پیک ابتلا به کرونا در کودکان دو هفته بعد از بازگشایی مدارس اتفاق افتاد و در حال حاضر روزانه ۶ تا ۱۰ کودک مبتلا به کرونا در این بیمارستان بستری می‌شوند».

او در ادامه افزود: این قربانیان در اثر بی توجهی دولت به نظرات کارشناسی متخصصان بود.

او تاکید کرد که با گذشت دو هفته از بازگشایی مدارس، پیک کرونا در کودکان ما اتفاق افتاد که درحال حاضر به نظرم آن پیک ثابت مانده و زمینه بیماری های بیشتری شده‌ است.

خادمی افزود که روزانه حدود ۶ تا ۱۰ کودک را با عنوان بیمار کورونا در بیمارستان کودکان اکبر شهر مشهد بستری می‌کنیم ولی کودکانی هم هستند که با بیماری‌های دیگری در بیمارستان بستری شده‌اند اما تست آنها مثبت می‌شود.

او گفت که اکثر کودکان در مخاط تنفسی بینی‌شان کلونیزه کورونا هستند، به همین دلیل ما تاکید بر روی مدرسه نرفتن آن‌ها داشتیم زیرا خیلی سریع ویروس دربین آن‌ها منتشر می‌شود.