شمار دیگری از دست اندرکاران حکومت اسلامی نیز به کورونا مبتلا شدند و برخی از آن ها مردند

در شبانه روز اخیر، شمار دیگری از دست اندرکاران شناخته شده رژیم ایران به ویروس کورونا مبتلا شدند و برخی از آن ها فوت کردند. ولی حکومت از انتشار اخبار دقیق در این زمینه جلوگیری می کند.

یکی از افرادی که نام او در شمار هلاک شدگان انتشار یافت، پاسدار ناصر شعبانی یکی از فرماندهان ارشد سپاه پاسداران است که چندی پیش در مصاحبه ای گفته بود:«ما به یمنی‌ها گفتیم دو نفتکش سعودی‌ها را بزنید و زدند».

پاسدار شعبانی با سابقه‌ای بیش از ۳۷ سال در سپاه پاسداران در رده‌های مختلفی از فرماندهی در سپاه تا فرماندهی لشکر و سپاه استانی و منطقه‌ای را طی کرده و تا بالاترین سطوح امنیتی پایتخت جمهوری اسلامی یعنی قرارگاه ثارالله تهران مسئولیت داشته است.

در میان جان باختگان کورونا درایران شماری  از  مقامات نظامی و دولتی و حکومتی  نیز دیده می شود. محمدرضا تقوی ، رییس عقیدتی سیاسی ناجا نیز در اثر ابتلا به کورونا در خراسان رضوی جان داد.

‌هم چنین  دکتر ولایتی مشاور امور بین الملل رهبر مبتلا به کورونا شد  ودر قرنطینه خانگی ماند.وی که ریاست بیمارستان مسیح دانشوری در تهران را برعهده دارد از چهره های نزدیک به علی خامنه ای  محسوب می شود.

در شبکه های اجتماعی رد واکنش به این خبر نوشته شده که تنها  مسئولانی که خبر مرگ آنها می رسد، کورونای آنها را قبول می کنیم ولی بقیه بخاطر ترس از کورونا اعلام می کنند کورونا گرفته اند تا مجبور نباشند، در جایی حضور پیدا کنند.

در حالی که حکومت به شدت با قرنطینه کردن کشور مخالفت می کند .رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریزبه دولت هشدار داد : «این وضعیت  ادامه پیدا کند هفته سوم فروردین ۲۷۰ هزار مبتلا به کورونا در آذربایجان شرقی خواهیم داشت».

معاون وزیر بهداشت نیز دو روز پیش گفته بود که اوج اصلی بیماری، اواخر فروردین و اوایل اردیبهشت است و کاملا برای پیک اصلی آماده‌ایم.

هم چنین علی محمد شاعری، نماینده مازندران در مجلس نیز هشدار داده که «تلفات در مازندران در حال افزایش است. قرنطینه ۱۰۰ درصدی نیاز اصلی شهر است. مردم به اندازه کافی تاوان قرنطینه نکردن را پرداخته‌اند؛ لذا غیر از شمال کشور، سایر شهرهای سیاحتی و زیارتی نیازمند قرنطینه حداکثری هستند.»

نماینده بهشهر نیز  تاکید کرد که تأسیس بیمارستان صحرایی نیاز فوری و ضروری استان‌ مازندران است. باید چند منطقه مهم در شمال کشور در نظر گرفته شود تا پاسخگوی بیماران جدید باشد. در غیر این صورت باید منتظر بحران خطرناک و فراگیر در مازندران باشیم.

استاندار مازندران و فارس  نیز برای جلوگیری از ورود مسافران در ایم تعطیل نوروز به این استان اعلام کردند: مسافران مبتلا با هزینه خودشان قرنطینه می‌شوند.

علیرضا مروجی رییس دانشگاه علوم پزشکی کاشان نیز گفت که شمار بیماران مبتلا به کورونا در شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل به ۳۸۰ نفر رسیده است و  دست‌کم ۸۸ نفر در این شهرستان‌ها بر اثر ابتلا به کرونا جان‌باخته‌اند.

الکل تقلبی در ایران باز هم قربانی  گرفت. علی اکبری، معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز در این باره گفت: ۹۰ نفر طی ۲۴ ساعت گذشته بر اثر مسمومیت با الکل به مراکز درمانی استان فارس مراجعه کرده‌اند.که شش تن از آنان فوت شدند.

پیشتر گزارش شده بود که مصرف الکل تقلبی یا “صنعتی” در برخی استان‌های ایران منجر به مرگ ده‌ها نفر شده که سهم استان خوزستان نزدیک به ۵۰ نفر است.