شمار روزانه قربانیان کرونا در ایران رکورد کشت؛ مردم می‌خواهند سران رژیم، مورد تعقیب قضایی قرار گیرند

بی‌کفایتی مقامات حکومت ایران و بی اعتنایی آن‌ها به جان مردم، در شبانه روز اخیر رکورد تازه‌ای به جای گذاشته و در ظرف بیست و چهار ساعت گذشته ۶۵۵ تن دیگر جان باختند و ۴۱۱۹۴ تن مبتلای جدید شناسایی شده‌اند.

سرکردگان یک نهاد حکومتی موسوم به «بنیاد برکت»، که قول داده بودند واکسن در پایان زمستان گذشته در تولید انبوده در اختیار مردم قرار خواهد گرفت، اکنون با بیشرمی می‌گویند که ساختار صنعتی و فنی برای تولید زنجیزه‌ای واکسن وجود ندارد.

آن‌ها با این وعده بیهوده به علی خامنه‌ای که در ظرف چند ماه واکسن کافی تولید خواهند کرد، او را ناچار ساختند که اعلام کند واردات دو واکسن موثر و تایید شده آمریکایی که تا کنون جان میلیون‌ها تن را در جهان نجات داده، ممنوع شود و اکنون اعتراف می‌کنند که به رهبر رژیم و مردم دروغ گفته‌اند و اصلا ماشین آلات تولید واکسن در تعداد زیاد را ندارند.

آن‌ها هفته های اخیر تصاویری منتشر ساخته بودند که که شیوه تولید واکسن را در ابتدایی ترین شکل نشان می‌داد.

گفته می‌شود که در نتیجه این دروغپردازی بود که دست کم نود هزار تن بر شمار قربانیان افزوده شده و صدها هزار تن دیگر نیز مبتلا گردیده‌اند.

حسین سلامی فرمانده پرگوی سپاه پاسداران، با خودستایی بسیار، در برابر دوربین‌های تلویزیون گفته بود که اکنون این رژیم ایران است که می تواند به مردم آمریکا واکسن هدیه کند.

از اخباری که از ایران می‌رسد و همچنین از فیلم‌های خبری که در شبکه های اجتماعی قرار می‌گیرد، چنین بر می‌آید که علیرغم محدودیت‌هایی که از امروز قرار بود آغاز شود، هرج و مرج ادامه دارد و صدها هزار شهروند با توجه به آن که رژیم پنج روز را تعطیل عمومی اعلام کرده، رهسپار گردشگاه‌ها و شهرهای دیگر شده‌اند.

در کنار این واقعیت تلخ، قطارهای مسافربری و همچنین شرکت‌های هواپیمایی، هیچ محدودیتی برای سفر کردن مردم قائل نشده‌اند.

محافل علمی جهان توصیه کرده بودند که برای شکستن زنجیره انتقال ویروس از فردی به فرد دیگر، باید مدت دو هفته قرنطینه کامل برقرار گردد. یعنی، کسی از خانه خود بیرون نیاید و افراد با هم تماس فیزیکی نداشته باشند و همه فعالیت‌های بازرگانی و اجتماعی نیز متوقف شوند.

ولی رژیم ایران که می‌داند قادر به تحمیل این محدودیت‌ها بر مردم نیست، به اعلام تعطیلی پنج روزه بسنده کرده که سه روز وسط آن ایام تعطیلی مذهبی است.

در کنار این تعطیلی، همایش‌های عزاداری با شرکت افراد زیادی که در هم می‌لولند، ادامه دارد و بی تردید یکی از کانون‌های پراکندن ویروس می‌باشد.

بی اعتنایی مردم به رعایت مقررات ایمنی، به ویژه از عدم اعتماد آن‌ها نسبت به رژیم سرچشمه می‌گیرد.

این اعتقاد عمیق در میان مردم وجود دارد که خامنه‌ای و همه سران حکومت با استفاده از واکسن فایزر و شاید مدرنا، خود را مصون ساخته‌اند و از این رو در اجتماعات، با رعایت پروتوکل حاضر می‌شوند ولی در همان حال عملا از رسیدن واکسن به عامه مردم جلوگیری می کنند.

شش ماه پیش اعلام شد که شرکت‌های خصوصی هم می‌توانند واکسن وارد کنند زیرا حکومت از واردات آن عاجز مانده است. ولی پس از کوتاه مدتی، شرکت‌های بازرگانی شکایت کردند که دولت تسهیلات بانکی مورد لزوم را در اختیار آنان قرار نمی‌دهد. ولی اکنون حکومت ادعا می‌کند که این امکانات را در اختیار شرکت‌ها قرار داده بود، ولی آن‌ها نتوانستند واکسن وارد کنند.

اعتراض‌های مردمی نسبت به این وضعیت هر روز دامنه دارتر می شود. در برخی محافل، به گردآوری امضا بر بیانیه‌هایی پرداخته‌اند که در آن‌ها علی خامنه‌ای و دستیارانش به جنایت علیه بشریت متهم شده‌اند.
در کنار فاجعه کرونا، کمبود برق و خاموشی‌های پیاپی، جان مردم را به لب رسانده و به تولیدات کشور زیان سنگینی وارد آورده و همچنین اقتصاد و بازرگانی را دچار زیان مالی ساخته است. مشکل کم آبی نیز همچنان مردم را در بخش‌های عظیمی از کشور رنج می‌دهد.

اینک بیش از هفت هزار تن از بیماران بستری در بیمارستان‌ها، نیازمند دستگاه تنفسی هستند و برخی از آن‌ها به علت نبود تخت خالی، روی زمین خوابانده شده‌اند.