شمار قربانیان در تهران مرتبا بالا می رود، ولی حسن روحانی بر بازگشایی کسب ها تاکید می گذارد

با وجود بالا رفتن آمار قربانیان و مبتلایان به کورونا، حسن روحانی، از بازگشایی بازار و پاساژ‌ها از اول اردیبهشت خبرداد و اعلام کرد:  این مشاغل کارشان را با رعایت پروتکل‌های بهداشتی از اول اردیبهشت شروع کنند.اما اماکن مذهبی و مساجد حداقل تا نیمه اردیبهشت تعطیل می باشد.

حسن روحانی، پیشتر نیز گفته بود: «اماکن متبرکه تا ۳۰ فروردین همچنان تعطیل می‌مانند و بعد از این تاریخ برای آن‌ها تصمیم‌گیری می‌کنیم».

روحانی افزود: برای ما مهم بود که همکاری مردم با این طرح چگونه‌ است و ارزیابی ما این است که مردم با ما همکاری کردند و کاسبان هم پروتکل‌ها را رعایت کردند و یکی از نشانه‌ها این بود که افزایش در ابتلای شهروندان به کرونا را نداشتیم.

روحانی پیشتر  گفته بود که مردم برای تردد از وسایل شخصی استفاده کنند و فاصله اجتماعی را رعایت کنند.

روحانی همچنین تاکید کرد: برای ماه رمضان بسیار اندیشیدیم که چه کنیم و چطور آن را مدیریت کنیم. چرا که در ماه رمضان اماکن مذهبی و مساجد جذابیت بیشتری پیدا می‌کند اما باید از مردم بخواهیم همچنان شرایط ویژه را تا نیمه اردیبهشت حداقل ادامه دهید و پس از آن مقطع نیز باز جلساتی برگزار می‌کنیم تا ببینیم می توان تصمیم تازه‌ای اتخاذ کرد یا نه.

از سوی دیگر محمد نوروزپور، مدیرکل بقاع متبرکه و اماکن مذهبی سازمان اوقاف از بازگشایی زیارتگاه‌ها خبرداد اما وزارت کشور می‌گوید تعطیلی این اماکن همچنان برقرار است.

آخوند احمد مروی، متولی آرامگاه امام هشتم شیعیان روز گذشته از آماده شدن دستورالعمل بازگشایی مجدد این زیارتگاه که از یک ماه پیش تعطیل شده، خبر داد.