شمار قربانیان کرونا در ایران روز به روز بالاتر می رود؛ ادعای رئیسی با تکذیب کمبود دارو: «واکسن بزودی میرسد»

آخوند ابراهیم رئیسی، در یکی از معدود اظهارات خود درباره کرونا از هنگام به دست گرفتن مقام ریاست جمهوری، ادعا کرد که هیچگونه کمبود دارو وجود ندارد و به زودی واکسن وارد بازار خواهد شد و دولت او همه پول‌های لازم را برای اجرای این خرید تامین کرده است. آخوند رئیسی همچنین ادعا کرد که بودجه لازم برای خرید واکسن نیز تامین شده و ادعاهایی که اخیرا در این مورد انتشار یافته بی اساس است.

رئیس جمهور حکومت ایران، از برگزاری گسترده مراسم عزاداری دینی استقبال کرد و آن را یکی از بهترین راه‌ها برای تقویت روحیه مردم و مبارزه با کرونا دانست و ادعا کرد که ارزیابی ها مبنی بر اینکه این مجالس عزاداری یکی از عوامل خطرناک گسترش ویروس است، دروغ است.

این ادعاها در حالی عنوان می‌شود که همه داروخانه‌های ایران از کمبود شدید دارو سخن می گویند و صف‌های طولانی در برابر داروخانه ها دیده می‌شود و هنگامی نیز که رئیسی به دیدار یکی از آن‌ها رفت، با اعتراض شدید افرادی که در صف ایستاده بودند روبرو شد.

در کشوری که در همه زمینه‌ها کمبود شدید احساس می شود، اکنون حتی در مورد دارو نیز کمبود پیدا شده و مردم باید ساعت ها در صف بایستند و بسیاری از داروخانه‌ها اعلام کرده اند که دارو ندارند و متقاضیان باید به مراکز دولتی مراجعه کنند.

به موجب آخرین آمار رسمی، در شبانه روز گذشته، ۵۲۷ تن دیگر در اثر ابتلا به کرونا جان باخته اند و همچنین بیش از ۳۹ هزار مبتلای جدید نیز شناسایی شده‌اند. منابع غیر دولتی همیشه بر این باورند که شمار واقعی مبتلایان و قربانیان، همیشه دو تا سه برابر ارقام ارائه شده از جانب حکومت می‌باشد.

خود مقامات حکومت می گویند که امروز (آدینه) ۳۳۶ شهر ایران در وضعیت قرمز و یا نارنجی قرار دارد و مفهوم آن، خطرناک بودن زندگی در این شهرها می‌باشد. مقامات حکومت اکنون علنا می گویند که باید قرنطینه اجباری برقرار گردد و حتی نیروهای بسیج قرارگاه هایی در چند شهر برپا کرده‌اند تا بتوانند مردم را کنترل کنند. ولی بی تردید این اقدام نیز جدی نیست و مردم نیز اعتماد خود را نسبت به حکومت از دست داده اند.

علی خامنه ای در آخرین پیام خود، با آن که گفت در این امر تخصصی ندارد، خطاب به مردم گفت که اگر دو سه ماه، مقررات فاصله گذاری بهداشتی را رعایت کنند، ویروس فروکش خواهد کرد.

دولت در حالی مردم را به بیرون نیامدن از خانه‌هایشان تشویق می‌کند که خود مقامات دینی رژیم از مردم می‌خواهند در سطح گسترده در مراسم عزاداری شرکت کنند.

در تصاویر روزهای اخیر دیده شده که هیچ فاصله گذاری اجتماعی بین شرکت کنندگان وجود نداشته است. آن ها بر این باورند که حضور در مراسم عزاداری، یکی از عوامل اصلی جهش تازه شمار مبتلایان و قربانیان کرونا در هفته‌های آینده، خواهد شد.