شمار قربانیان کورونا در شبانه روز گذشته در ایران، حتی بر اساس آمار رسمی، بالای چهارصد نفر است

کورونا در ایران: در یک روز ۴۰۶ نفر جان باختند

وزارت بهداشت اعلام کرد:  در۲۴ ساعت گذشته تاکنون (پنجشنبه)، ۴۰۶تن جان باختند و  ۸۷۷۲ تن  دیگر مبتلا شدند

سیما لاری گفت : از ظهر روز گذشته تا امروز،   «  ۴۰۶  تن از مبتلایان جان دادند، که حدود ۱۶  تن از روز قبل بیشتر شده است و آمار جان باختگان این بیماری به  ۳۶ هزار و ۹۸۵ رسیده است.

او افزود: « در شبانه روز گذشته تاکنون ۸۷۷۲  تن دیگر به کورونا مبتلا شدند که حدود ۱۶۰ تن  از روز قبل بیشتر شده است و در مجموع به ۶۵۴ هزار و ۹۳۶ تن رسیده است».

لاری  گفت:  ۵۴۷۲ تن از بیماران  در وضعیت شدید این بیماری قرار دارند و حالشان بسیار وخیم است  و بیش از ۳۲ استان کشور در وضعیت قرمز، زرد و نارنجی  قرار دارد .

در ادامه این خبر آمده است که مقام‌های رسمی ایران اعلام کرده اند که  آمارهای مرگ‌ومیر کورونا واقعی نیست؛ تعداد کشته‌ها دست‌کم تا ۳ هفته آینده کم نخواهد شد.

نادر توکلی معاون درمان ستاد مقابله با کورونا در پایتخت  در ارتباط با آمار واقعی مبتلایان و فوتی‌های ناشی از کورونا در کشور گفت: از آنجا که آمار ابتلا در کشور دقیق نیست، بنابراین قضاوت درباره آمار واقعی مرگ و میرها امکانپذیر نیست.

او افزود:  رقم واقعی مبتلایان در کشور ما شناسایی نمی‌شود، بر این اساس مخرج کسر عدد نشان دهنده‌ درصد مرگ و میر به نسبت مبتلایان رقم بسیار کوچکی است، در واقع مخرج کسر واقعی خیلی بزرگتر از عددی است که در حال حاضر به عنوان تعداد موارد ابتلا مطرح می‌شود، چراکه میزان ابتلای رسمی بر اساس تست pcr اعلام می‌شود که با توجه به میزان و پوشش فعلی انجام تست pcr در داخل کشور، واقعی نیست.

علیرضا زالی سرپرست  ستاد عملیات مدیریت بیماری کورونای تهران نیز با اشاره به بستری هزار و ۷۰۲ بیمار بدحال در بخش های ویژه بیمارستان‌های این شهر اعلام کرد: آمار فوتی ها تا سه هفته آتی همچنان بالا است.

او گفت: در حال حاضر ۶۳۳۷ بیمار با تشخیص کرونا در بخش های عادی و ویژه  ۱۰۸ بیمارستان استان تهران بستری هستند که رکوردی بی سابقه در میزان بستری مبتلایان کرونایی در ۹ ماه اخیر بوده و ۱۷۰۲ نفر آنان در بخش مراقبت های ویژه بستری هستند.