شهبانو فرح در بیانیه ای دستاورد زنان ایران برای حضور در ورزشگاه را بنام آزادیخواهان، شادباش گفت

فرح پهلوی نوشته است : من نیز در کنار همه زنان و مردان ایران زمین به یاد هزاران جان‌باخته، زندانی و کوشنده راه آزادی سر تعظیم فرود می‌آورم

شهبانو فرح پهلوی با انتشار بیانیه‌ای در ارتباط با حضور زنان در ورزشگاه‌ها، ضمن ادای احترام هزاران جان‌باخته، زندانی و کوشنده راه آزادی و یادآوری خودسوزی سحر خدایاری،  که به اتهام ورود به باشگاه فوتبال بازداشت شده بود و در اعتراض به بازگشت دوباره به زندان خودسوزی کرد و سپس جان داد نوشته است که روح پاک و آگاه دختر آبی، در کنار ما در راه دستیابی به برابری حقوق زنان و مردان که حضور زنان در ورزشگاه‌ها تنها بخشی از آن است،گام بر می‌دارد.

در پی خودسوزی اعتراضی سحر خدایاری وبا تاکید فدراسیون جهانی فوتبال، فیفا ، فدراسیون فوتبال ایران  با فروش بلیط برای حضور زنان، چهار جایگاه استادیوم آزادی با ظرفیت حدود ۳۵۰۰ تا ۴۵۰۰ تن که حدود چهار درصد ظرفیت استادیوم یک صد هزار نفری آزادی به زنان اختصاص یافته است.

در ادامه بیانیه شهبانو فرح پهلوی آمده است: در این روزهای تلخ آن‌چه می‌تواند به همه ما امید فردایی بهتر، امید دوباره برخاستن از خاکستر دخترهای آبی ببخشد، زنده نگاه داشتن مشعلی است که امثال سحرها با فدا کردن جان خود فرا راه تاریکی‌ها نهاده‌اند.

فرح پهلوی نوشته است : من نیز در کنار همه زنان و مردان ایران زمین به یاد هزاران جان‌باخته، زندانی و کوشنده راه آزادی سر تعظیم فرود می‌آورم. ومی‌دانم ملت ایران برای باز پس‌‌گیری حقوق از دست‌ رفته خود به پا خواهد خاست و اهریمن سیاه جدایی و تفرقه از آسمان این کهن دیار رخت برخواهد بست.

یک دیدگاه

  1. ورود بانوان ایرانی به استادیوم های ورزشی حق بشری انهاست که از انها به دست ملاها ربوده شده است. پس به دست اوردن حقی که بقیه زنان دنیا همیشه داشته اند را نباید یک امتیاز به حساب اورد.

    ملاها باید به زودی سرنگون گردند چون ایران که حق همگی ماست را دارند ذره ذره به اجنبیان میبخشند.

Comments are closed.