شهردار یکی از شهرهای کوچک اردن که به گردشگران اسرائیلی کمک کرده بود از مسیر رودخانه ای عبور کنند، با انتقادهای بسیار شدید روبرو شد

شماری از اهالی شهر کرک نیز تظاهرات اعتراض آمیز به راه انداختند و پرچم اسرائیل را به آتش کشیدند

شهردار یکی از شهرهای کوچک اردن که به گردشگران اسرائیلی کمک کرده بود از مسیر رودخانه ای عبور کنند، با انتقادهای بسیار شدید روبرو شد و ناچار گردید از کار خود پوزش بطلبد و ادعا کند که نمی دانسته است که این گردشگران، اسرائیلی هستند.

اسرائیلیان به گردش در کشورهای همسایه و آشنایی با مردم آن سرزمین ها و دیدار از جاذبه های توریستی علاقه بسیار دارند. در جریان تعطیلات عید پسح که هفته پیش به پایان رسید، یک گروه از اسرائیلیان که از اردن دیدن می کردند، در نقطه ای از مسیر خود با مشکل روبرو شدند و ابراهیم الکَرَک، شهردار شهر کَرَک به یاری آن ها شتافت.

فیلم این یاری رسانی به گردشگران اسرائیلی، از یک شبکه تلویزیونی در اسرائیل پخش شد و با واکنش های خشم آلودی از جانب گروه های ضد اسرائیلی در اردن روبرو گردید که این رفتار شهردار را نکوهش کردند.

ابراهیم الکرک در واکنش به این فشار و تهدیدها، ادعا کرد که از هویت گردشگران اطلاعی نداشته و کمک به آنان را وظیفه رسمی خود می دانسته است. الکرک ادعا کرد که او یک ضد صهیونیستی است و با موجودیت اسرائیل مخالفت می ورزد.

شماری از اهالی شهر کرک نیز تظاهرات اعتراض آمیز به راه انداختند و پرچم اسرائیل را به آتش کشیدند.

3 دیدگاه‌

  1. وقتی یک گروهی از روی حقارت پرچم یک ملتی را میسوزاند ، وقتی یک گروهی با اطلاع از این که پرچمی که میسوزاند تنها پرچم اسرائیل نیست و پرچم کل یهودیان دنیاست واقعا باید افسوس خورد که در این برهه تاریخی هنوز افرادی هستند که از روی ضعف و ناتوانی مانند انسان اولیه دست به چنین اعمال خباثت گونه ای میزنند . مهم آن است که ملت اسرائیل با این اعمال کثیف هیچ آسیبی نمیبینند . اعراب هنوز هم وحشی و غیر متمدن هستند . ( دوستان تقاضا میشود نظرات را به صورت نمایان بگذارید تا با نظرات دوستان دیگر آشنا شویم )

    • جمهوری منحوس اسلامی هم از این پرچم ها آتش زد..خیلی از کشورهای عربی هم چنین رفتار عقب افتاده ای دارن…اما مجموع این کشورهای مشنگ و منگول و تروریستی آدم کشتن بلدن..
      به امید “خاورمیانه تمام یهودی”

  2. اسرائیل باید قبول کنه در زمینه فرهنگی بسیار ضعیف عمل کرده این آدمهایی که میبینین از صبح تا شب توی گوششان میخوانند اسرائیل فلان و بهمان مغزشان رو شستشو دادن اینها که در مقایسه با یک سری دیگه که عین ملائک میمونن الان بیشتر از چهل ساله در تمام کشور های اسلامی از این جور برنامه ها هدفمند داره از طریق ایران و حزب الله اجرا میشه و متاسفانه اگر اقدامی هم شده حذف فیزیکی چند نفر بوده که در واقع مسئله رو پیچیده تر کرده

Comments are closed.