شهروند استرالیایی که برای مبادله زندانیان ربوده شده، برای باز سوم قصد خودکشی داشت

به گزارش وب سایت خبری هرانا، یک شهروند استرالیایی به نام کایلی مور گیلبرت که حکومت ایران او را به جاسوسی متهم ساخته و در بازداشتگاه امنیتی زندان اوین به سر می برد، تاکنون سه بار دست به خودکشی زده است.

در این گزارش آمده است که نگهداری طولانی او در بازداشتگاه امنیتی و در شرایط انفرادی به قدری غیر قابل تحمل شده که او بارها دست به خودکشی زده است. از آزادی یا انتقال او به بند عمومی جلوگیری می‌شود. وی از زمان بازداشت، در شرایط وحشتناک و غیرقابل تحمل بازداشتگاه امنیتی به سر می‌برد و اجازه ارتباط با دیگر زندانیان را ندارد.

این زندانی استرالیایی به اتهام جاسوسی به زندان افتاده، ولی آشنایان أمور این اقدام را یک آدم ربایی می دانند و می گوید رژیم ایران می خواهد او را با مامور حکومت ایران که در استرالیا زندانی است مبادله کند.  بازداشت شهروندان خارجی و یا دو تابعیتی به هدف مبادله با عوامل جاسوسی و خرابکاری رژیم ایران در کشورهای خارجی، یک روند متوال در حکومت اسلامی ایران به شمار می آید.

هرانا در ادامه گزارش خود نوشت: از زمان بازداشت این شهروند استرالیایی تاکنون امکان دریافت پول و خرید از فروشگاه زندان، برخلاف معمول در مورد همه زندانیان،از او سلب شده و از ارسال نامه‌ها شکوائیه‌های او جلوگیری می‌شود. او از دولت و سفارت استرالیا در ایران به دلیل بی‌توجهی به ادامه بازداشت و شرایط غیرقابل تحمل‌اش بارها اعتراض کرده اما تاکنون پاسخی دریافت نکرده است.