شهروند اسرائیلی که هدف چاقوزنی یک نوجوان فلسطینی قرار گرفت، با حضور هزاران تن خاکسپاری شد

ری فولد شهروند اسرائیلی که با ضربات چاقوی یک تروریست از پای درآمد

هزاران تن  از اهالی اسرائیل در آئین خاکسپاری مردی که با ضربات چاقوی یک تروریست فلسطینی از پای درآمده بود، شرکت کردند. این تروریست که تنها شانزده سال داشت، روز گذشته (یکشنبه) در نزدیکی یکی از آبادی های اسرائیلی در کرانه باختری رود اردن، مرد نسبتا جوان اسرائیلی را از پشت سر هدف قرار داد و او را به شدت زخمی ساخت.

با این همه، مرد زخمی اسرائیلی با تروریست فلسطینی گلاویز شد و حتی توانست اسلحه کمری خود را بیرون آورد، ولی یا اسرائیلی دیگر که از راه رسیده بود، جوان فلسطینی را که با چاقوی خونین قصد تعرض به افراد بیشتری داشت، هدف قرار داد و او را از پای درآورد.

طبق قوانین و دستورات ارتش اسرائیل، نیروهای امنیتی امروز خانه محل اقامت این تروریست فلسطینی را ویران کردند. این اقدام در مورد همه تروریست هایی اجرا می شود که علیه شهروندان اسرائیلی مرتکب جنایت شده اند.

در اکثر موارد، خانواده های تروریست ها به دیوان عالی عدالت اسرائیل شکایت برده و با کمک حقوقدانان ورزیده، کوشیده اند ثابت کنند که از قصد فرزند خود یا هر فرد دیگر خانواده آگاهی نداشته اند و خود خلافی مرتکب نشده اند و نیابد مجازات شوند. ولی در رد این استدلال، هنگامی که جوانان بدانند که با انجام ترور، موجب ویرانی خانه مسکونی خانواده های خود خواهند شد، ممکن است از آن خودداری ورزند.

مرد اسرائیلی که در اثر ضربات چاقو به قتل رسید “اری فولد”نام داشت که یک شخصیت شناخت شده بود و یک میهن دوست واقعی توصیف گردید که زاده ایالات متحده بوده و به آن کشور عشق می ورزیده، و در عین حال یک وطن پرست واقعی اسرائیلی بوده و در یک آبادی اسرائیلی نشین در کرانه باختری، در مکانی به نام “کفار عتسیون” با خانواده خود می زیسته است.

نخست وزیر اسرائیل و بسیاری از سیاستمداران دیگر، این جنابت را محکوم دانستند. جناح راست در اسرائیل، محمود عباس رئیس حکومت خودگردان فلسطینی را متهم ساخت که رسانه های همگانی فلسطینی به زهرپاشی ادامه می دهند و نوجوانان را به انجام ترور تشویق می کنند و باعث می شوند که یک نوجوان شانزده ساله چاقو به دست گیرد و مرتکب جنایت شود.

همچنین ایالات متحده و اتحادیه اروپا با انتشار بیانیه های ویژه این قتل را محکوم دانستند و خواستار ادامه تلاش ها برای پیشبرد صلح شدند.

نوجوان تروریست فلسطینی، ساکن یک آبادی عرب نشین به نام “یاطا” در کرانه باختری بود. تا کنون چندین نوجوان و افراد جوان از این آبادی، به عملیات تروریستی علیه شهروندان اسرائیلی دست زده اند.

3 دیدگاه‌

  1. شآلوم!
    من نیز از ایران و از این طریق مراتب تسلیت خود ر به مردم و دولت اسرائیل ا اعلام داشته و هر گونه ترور را محکوم می کنم، و ضمن دعا برای تسلی خاطر دل خانواده ای که این عزیزشان را از دست داده‌اند برای ریشه‌کنی ترور فلسطینی و برقراری صلح دائم در اسرائیل و فلسطین و منطقه دعا می کنم.

  2. سلام
    زندگی موهبت الهی هست که به همگان اعطا شده است و کسی نمیتواند این موهبت را سلب کند …ترور و جنایت همیشه محکوم میباشد ..امیدوارم که در آینده شاهد این چنین جنایاتی نباشیم

Comments are closed.