شهروند پنجاه ساله اسرائیلی، اطلاعات حساس امنیتی را در اختیار مامور جاسوسی رژیم ایران گذاشته بود

فرد اسرائیلی متهم به جاسوسی برای حکومت ایران، که به درخواست وکیلش، هنوز هویت او علنی نشده است

به دنبال انتشار خبر بازداشت یک اسرائیلی به اتهام جاسوسی برای حکومت اسلامی ایران، محافل امنیتی امروز (چهارشنبه) اطلاعات حساسی را در رابطه با اسرائیل در اختیار رژیم ایران قرار داده و مرتکب جرم وخیمی شده است. این محافل گفتند که تحقیقات از فرد بازداشت شده ادامه خواهد یافت. اسم او هنوز اعلام نگردیده، ولی یک دادگاه اسرائیلی ادامه بازداشت او را مورد تایید قرار داده است.

سرویس امنیت داخلی اسرائیل (شاباک) روز گذشته (سه شنبه) از بازداشت این فرد پرده برداشت و یک رشته اطلاعات کلی در این باره منتشر ساخت. به موجب این گزارش، ماموران غیرایرانی که در خدمت رژیم اسلامی هستند، توانستند یک فرد اسرائیلی را به جاسوسی برای ایران بکشانند و از او اطلاعات مهمی در مورد اماکن حساس اسرائیل دریافت کنند و حتی او را برای انجام خرابکاری در این کشور آماده سازند.

وسائل رمزگذاری و رمزگشایی که مامور جاسوسی حکومت ایران در اختیار شهروند اسرائیلی گذشته بود که نتوانست آن ها را به کار اندازد

گمان می رود که این فرد برای مدت نامعلومی زیر نظر ماموران امنیتی کشور قرار داشته تا همه اطلاعات لازم در مورد افرادی که او با آن ها در ارتباط است و نوع ماموریتی که به عهده وی محول گردیده پاسخ های لازم به دست آید.

منابع اطلاعاتی می گویند که فرد بازداشت شده حدود پنجاه سال سن دارد و از جمله نزد او وسائلی برای رمزگذاری و رمزگشایی به دست آمده که از جانب حکومت ایران در اختیار او قرار گرفته بود. به درخواست وکیل مدافع فرد متهم، تا تصمیم بعدی دادگاه هویت او محرمانه نگاه داشته می شود.

رشته اتهاماتی که به این فرد وارد آمده، بسیار وخیم توصیف شده است که ممکن بود امنیت اسرائیل را به شدت به خطر اندازد.

به گفته مقامات سرویس امنیت داخلی اسرائیل (شاباک) حکومت ایران از فرد متهم خواسته بود درباره همه نهادهای حساس و حیاتی اسرائیل که قابل خرابکاری باشد، اطلاعاتی در اختیار رژیم قرار دهد و در انجام عملیات خرابکاری علیه این نهادها، ماموریت لازم را به عهده گیرد. به او گفته شده بود که هدف از این اقدامات، نابودی اسرائیل و آزاد کردن “سرزمین فلسطین” است.

خالد یمانی شهروند لبنانی که شاباک می گوید او سرپرست جاسوس اسرائیلی به ماموریت از جانب حکومت ایران بود

در اتهام نامه ای که توسط شاباک انتشار یافت از جمله آمده است که فرد متهم در دو سال گذشته با یک عامل جاسوسی رژیم ایران در لبنان به نام خالد یمانی در ارتباط بوده است. این ارتباط ، از طریق فیسبوک انجام می گرفت و پس از مدتی آن دو در کشور دانمارک با هم دیدار کردند و پس از جندی، ملاقاتی نیز در پاریس انجام گرفت.

برحسب اتهام نامه شاباک، این فرد در دیدار با یمانی در پاریس که در ماه سپتامبر ۲۰۱۸ انجام شد، برای وی فاش ساخت که او مامور جاسوسی حکومت اسلامی ایران است و ماموریت دارد وی را برای هدف های آن حکومت به کار گیرد و از همکاری او برای گردآوری اطلاعات امنیتی درباره اسرائیل برخوردار شود. از او همچنین خواسته شده بود که افراد بیشتری را برای انجام این ماموریت بسیج کند.

همچنین در جریان این ملاقات بود که چند دستگاه کوچک الکترونی به هدف رمزگذاری و رمزگشایی در اختیار او قرار گرفت. ولی پس از چند ماه، فرد متهم دوباره از طریق فیسبوک با یمانی تماس گرفت و به او به گفت که نتوانسته است وسائل دریافتی را به کار اندازد. یمانی کوشید او را از راه دور راهنمایی کند. ولی فرد متهم به نگرانی دچار شد که مبادا شناسایی شده باشد و از این رو وسائل دریافتی را به دور ریخت و کاغذهایی را که مطالبی در این باره روی آن ها یادداشت کرده بود سوزاند.

در ادامه اتهام نامه آمده است که کمتر از دو ماه پیش  (فوریه) در شهر بوداپست پایتخت مجارستان، توسط یمانی با دو تن ملاقات داده شد که خود را ماموران وزارت اطلاعات ایران معرفی کرده بودند.

محافل امنیتی می گویند که رژیم ایران از ابتدای آغاز موجودیت خود، تلاش زیادی برای گردآوری اطلاعات حساس نظامی و امنیتی اسرائیل آغاز کرد که پس از آغاز برنامه های اتمی رژیم ایران و پیکار قاطعانه اسرائیل با این برنامه ها، به اوج تازه ای رسید.

رژیم ایران بیشتر تلاش کرده که اعراب شهروند اسرائیل و یا فلسطینی هایی را که به اسرائیل رفت و آمد دارد، به کار جاسوسی بکشاند. حزب الله لبنان یکی از عوامل اجرای این خواست رژیم ایران بوده است. در چند مورد، این تلاش ها به شکست کشانده شد. ولی در یک مورد نیز فردی که در گذشته برای مدت کوتاهی وزیر انرژی در اسرائیل بود، با رژیم ایران ارتباط برقرار کرد و اطلاعاتی در اختیار آن حکومت قرار داد. او اکنون در زندان به سر می برد.

 

 

 

 

یک دیدگاه

  1. خیلى دردناک و غم انگیز و باورنکردنیست یک یهودى ،اسرائیل و یهودیها را بخاطر پول به آخوندهاى قاتل و تروریست فروخت .بایستى به این دجال خودفروش تاریخ قوم یهودى از قدیمل ایام تا جنگ جهانى دوم را به خونش تزریق کرد و بهش یاد آورى کرد هر کجاى دنیا که سیاست و اقتصاد به بن بست رسیدن ،دیوار کوتاهتر از قوم یهود پیدا نمى کردند ،اموال آنها را مصادره و خود آنها را از مملکتشان فرارى میداند.امیدوارم که هیچوقت از زندان ازاد نشه!

Comments are closed.