شهر بهبهان ملتهب است؛ درگیری و شلیک گاز اشک آور + فیلم

به گزارش منابع خبری محلی از بهبهان، ساعت ۹ و ۳۸ دقیقه شامگاه ۲۶ تیرماه، مردم بهبهان در اعتراض به “وضعیت نابسامان اقتصاد کشور” و “صدور حکم اعدام در پاسخ به اعتراضات مردمی سال گذشته” دست به تجمع اعتراضی زدند.

معترضان در میدان بانک ملی بهبهان، اعتراض خود را با سر دادن شعارهایی از جمله “توپ تانک فشفشه، آخوند باید گم بشه”، “نه غزه نه لبنان، جانم فدای ایران”، “ایرانی می‌میرد، ذلت نمی‌پذیرد” خشم خود را نسبت به رژیم ابراز کردند.

این میدان محل جان باختن تعدادی از شهروندان در جریان اعتراضات آبان ۹۸ بوده است.

بنابر تصاویر ارسالی از بهبهان، این شهر در محاصره نیروهای گارد ویژه قرار گرفته است و نیروهای امنیتی ‏و گارد ویژه ، با پرتاب گاز اشک آور، به‌ سمت معترضین در بهبهان حمله کرده و سعی بر متفرق کردن آنان کرده‌اند.

یکی از کاربران فضای مجازی با ارسال تصاویر خبری از این شهر می گوید “شهر حالت جنگی به خودش گرفته است. یک روز مردم در این خیابان ها با عراق جنگیدند و حالا با سربازان خامنه‌ای می‌جنگند”.

در تصاویر ارسالی از تجمع مردم معترض در خیابان‌های بهبهان، دیده می شود که مردم در مقابل نیروهای امنیتی ایستاده‌اند و علیه بسیج شعار سرداده و می‌گویند: «بسیجی بی شرف حیا کن/ نترسید نترسید ما همه با هم هستیم/ توپ تانک فشفه اخوند باید گم بشه».

گزارش شده که هر لحظه بر شمار معترضان در خیابان های بهبهان افزوده می شود.

یکی از کاربران از تهران نیز با ارسال تصاویری از وضعیت امنیتی پایتخت می‌گوید: «بیش از چند دستگاه مینی بوس، حامل پلیس های سرکوبگر و ماشین های ضد شورش و نفربر، همگی به سوی میدان انقلاب و آزادی می روند تا در آن جا مستقر شوند».

او می‌افزاید: «تا به حال این همه نیرو یکجا ندیده است، این نشان دهنده ترس نظام ازمردم است. آنان همگی در حال حرکت به سوی خیابان های اصلی شهر هستند».

منابع آگاه خبری در ایران، با ارسال تصاویری از شهرهای تهران، تبریز، شیراز و ارومیه خبر دادند که فضای این شهرها به شدت امنیتی شده و در نقاط مهم این شهرها نیروهای امنیتی و سرکوبگر مستقر و به حالت آماده باش کامل در آمده‌اند.

شعار “نه غزه نه لبنان جانم فدای ایران” در اعتراضات امروز بهبهان:

در شیراز نیز جوانان پیش از تاریک شدن هوا مسیر شریف آباد شیراز را با افروختن آتش مسدود کردند.

شماری از کاربران نوشته اند: « ای جوانان آزادیخواه، با رعایت نکات ایمنی و امنیتی و داشتن ماسک، در هر جا و هر زمان مناسب دانستید، شروع کنید. از امروز فصل قیام شروع شده است».

از تهران نیز خبر رسید که حکومت به شدت وحشت کرده  است و هم اکنون با ارسال پیام های هشدار، آنان را از هر گونه فعالیت بر حذر می‌دارد. یکی از کاربرانی که بیمار است و در خانه بستری شده، با ارسال یک پیام هشدار که توسط نیروهای امنیتی برای او فرستاده شده، نوشته است: «وحشت سراپای نظام را فراگرفته و برای هرکسی پیامک می فرستند، شما تحت رصد اطلاعاتی قرار دارید. در صورت انجام هر گونه فعالیت غیر قانونی با شما به شدت برخورد می شود».