شورای امنیت به مباحثات علیه رژیم ایران در رابطه با یمن ادامه می دهد

شورای امنیت سازمان ملل تا ساعاتی دیگر درباره طرحی به رای گیری می پردازد که در آن حکومت ایران به قاچاق اسلحه برای شورشیان حوثی در یمن متهم گردیده و با این اقدام قطعنامه پیشین شورای امنیت را نقض کرده است. این طرح توسط دولت بریتانیا به شورای امنیت تسلیم شده است. در حالی که دولت ایالات متحده پشتیبانی قاطع خود را نسبت به این طرح اعلام داشته، روسیه همچنان به مخالفت با آن ادامه می دهد.

آگاهان می گویند که اقلیت نیمه شیعه حوثی در یمن، یکی از فقیرترین و عقب مانده ترین گروه های اجتماعی در یمن است. ولی حکومت ایران برای ایجاد فتنه در آن کشور و هموار ساختن راه برای تسلط دینی یا سیاسی بر یمن، در سال های اخیر حوثی ها را زیر چتر حمایت خود گرفته و به آن ها پول و اسلحه رسانده است.

این سیاست رژیم ایران موجب طولانی تر شدن جنگ در یمن گردیده و ده ها هزار نفر را به کشتن داده است.

در نتیجه ادامه جنگ، فقر و بیماری به ابعاد بسیار نگران کننده ای در یمن رسیده و سازمان ملل خواستار انجام اقداماتی برای پایان بخشیدن به این وضع شده است.

دولت عربستان سعودی نیز حکومت ایران را متهم می سازد که هدفش از تلاش برای استقرار در یمن، به خطر انداختن رژیم وهابی در ریاض است.

حوثی ها در یک سال اخیر بیش از یکصد موشک به سوی خاک عربستان، و از جمله دو شهر مقدس مکه و مدینه، و همچنین ریاض پایتخت عربستان شلیک کرده اند.

یک دیدگاه

  1. ولایت شیعه در طول تاریخ هیچ نوع اقتدار را در زمره نداشته است و امروز در پی صدور انقلاب اسلامی ایران به سراسر جهان؛ قرن ما به یمن قیام الهی امام (ره) قرن مجد و عظمت اسلام است=خوش یمن . [ خوَش ْ / خُش ْ ی ُ ] (ص مرکب )مقابل بدیمن .

Comments are closed.